چیت چیان خبر داد:

ایجاد شبکه انتقال پساب فاضلاب برای مصارف کارخانه های صنعتی اصفهان

سیاسی

اصفهان- وزیر نیرو گفت به زودی طرح ایجاد شبکه های انتقال پساب فاضلاب های شهری به کارخانجات صنعتی برای صرفه جویی در مصارف آبی استان اصفهان در تمامی شهرستان های استان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، چیت چیان ظهر امروز در جمع مردم مبارکه اظهار داشت: به مناسبت ایام دهه فجر و سفر پربرکت رئیس جمهور و هیئت دولت به استان اصفهان شاهد بهره برداری و افتتاح طرح آبرسانی به شهر جدید مجلسی هستیم.

وی افزود: طرح های متعدد در استان و کشور به میمنت ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد و طرح های جدید نیز در راستای خدمت به مردم عزیز ایران و آبادانی و سربلندی میهن عزیزمان کلنگ زنی می شود.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه استان اصفهان به دلیل موقعیت مناسب خود از رودخانه پربرکت زاینده رود برخوردار است، تاکید کرد: به دلیل افزایش جمعیت منطقه و فعالیت های اقتصادی و کشاورزی وسیع در این استان با محدودیت منابع آبی مواجه شده ایم و مسئله خشکسالی در طی سال های اخیر این محدودیت را بیشتر کرده است.

وی ادامه داد: دولت پس از انقلاب تاکنون پروژه های متعددی برای تامین آب استان اجرا کرده است و امروز تونل سوم کوهرنگ به بهره برداری رسیده است.

چیت چیان با اشاره به اینکه پروژه های دیگری مانند تونل خدنگستان برای آبرسانی به استان اصفهان و تامین آب مورد نیاز مردم در حال اجراست، بیان داشت: مطابق سخنرانی رئیس جمهور در جمع مردم اصفهان صرفه جویی در مصرف آب بخش های شرب، صنعت و کشاورزی از ضرورت های مهم برای این منطقه و تمام کشور است.

وی ادامه داد: لازم است به تدریج آب مورد نیاز برای مصارف صنعتی که از آب چاه یا زاینده رود تامین می شده است به مصرف پساب فاضلاب های شهری مبدل شود که این امر برای تعادل بخشی منابع آب استان بسیار مهم است.

وزیر نیرو ابراز داشت: از جمله این موارد اجرای شبکه ای برای انتقال پساب فاضلاب شهری به کارخانجات است که به زودی در تمامی شهرستان های استان همانند مبارکه اجرایی می شود.

وی گفت: در سال های اخیر وزارت نیرو تلاش جدی کرده است تا از ظرفیت های بخش خصوصی و صنعت برای اجرای طرح های آبرسانی ایجاد تصفیه خانه آب، تصفیه خانه فاضلاب، آب شیرین کن و غیره استفاده کند.

چیت چیان افزود: علی رغم محدودیت منابع دولتی فعالیت وزارت نیرو گسترش یافته است و امیدواریم با همکاری مسئولان استان های مختلف کلنگ اجرای طرح های عمرانی در سراسر کشور تندتر شود تا به اهداف عالیه نظام نائل شویم.

خواندنی از سراسر وب