کشته شدن 1000 پیشمرگ‌ کُرد از آغاز جنگ با داعش

سیاسی

دبیرکل وزارت پیشمرگ‌های اقلیم کردستان در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که آغاز درگیری‌ کردها با گروه تروریستی داعش 999 پیشمرگ کشته و 4596 تن مجروح شده‌اند که برخی از این افراد برای معالجه به بیمارستان‌های اقلیم کردستان، ترکیه، ایران و آلمان فرستاده شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، جبار یاور، دبیرکل وزارت پیشمرگ‌ها در خصوص باقی ماندن نیروهای پیشمرگ‌ در کوبانی اظهار کرد: پیشمرگ‌ها در جنگ علیه داعش در کوبانی شرکت کردند و اکنون دیگر به حضور آن‌ها در منطقه احتیاجی نیست و پارلمان اقلیم کردستان از آن‌ها خواسته تا به کردستان بازگردند.

وی در ادامه تصریح کرد: تشکیل گارد ملی عراق، شامل حضور نیروهای اقلیم کردستان نمی‌شود چرا که این اقلیم طبق قانون اساسی عراق نیروهای خود را دارد.

جبار یاور افزود: تصمیم متحد کردن نیروهای پیشمرگ (پیشمرگ‌های تحت فرمان دو حزب بارزانی و طالبانی) اجرا خواهد شد اما وجود بحران مالی در اقلیم کردستان و جنگ کنونی با داعش تکمیل این روند را فعلا با مشکل رو به رو کرده است.

وی از تمام اهالی رسانه خواست تا در خصوص پوشش اخبار مربوط به جبهه‌های جنگ علیه داعش اطلاعات صحیح منتشر کنند و به دشمن اجازه ندهند که از اقدامات نظامی و اطلاعاتی خود فیلم و یا خبری منتشر کند.

انتهای پیام

کد N711131