کمیسیون امنیت و دفاع ملی کره شمالی:

دیگر دلیلی برای ادامه مذاکرات هسته‌ای با آمریکا وجود ندارد

کره شمالی, مذاکره کره با آمریکا

مقامات کره شمالی با اشاره به این‌که آمریکا خواستار سرنگون کردن رژیم کنونی کره شمالی است اعلام کرده‌اند که دیگر هیچ دلیلی برای ادامه مذاکرات هسته‌ای با آمریکا وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از رویترز،‌ به نظر می‌رسد کره شمالی پیش از برگزاری رزمایش مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی که هر ساله در ماه مارس و در آب‌های شبه جزیره کره برگزار می‌شود به دنبال افزایش تنش با آمریکا است.

پیش‌تر پیونگ یانگ اعلام کرده بود در صورتی که آمریکا رزمایش مشترک نظامی با کره جنوبی برگزار نکند، آزمایشات هسته‌ای خود را به حالت تعلیق در خواهد آورد.

کمیسیون امنیت ملی کره شمالی نیز صبح چهارشنبه اعلام کرد که با توجه به این‌که آمریکا با نادیده گرفتن درخواست کره شمالی بر انجام رزمایش مشترک نظامی با کره جنوبی اصرار دارد و با این عمل به دنبال شعله‌ورتر کردن آتش دشمنی میان دو کشور بوده و در نهایت به دنبال فروپاشی رژیم کنون کره شمالی است، دیگر دلیلی برای ادامه مذاکرات هسته‌ای با آمریکا وجود ندارد.

ریاست کمیسیون امنیت ملی کره شمالی را کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بر عهده دارد در بیانیه این کمیسیون که توسط خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA) منتشر شده آمده است: جمهوری خلق کره شمالی هیچ‌گونه تمایل و یا نیازی به نشستن بر میز مذاکرات هسته‌ای با آمریکا ندارد و پیونگ یانگ تصمیم گرفته است آخرین صفحه تاریخ آمریکا را بنویسد.

کره شمالی از همه ظرفیت‌های نظامی و هسته‌ای خود در زمین، دریا و هوا و نیز سایبری برای تحقق این امر استفاده خواهد کرد.

پاسخ خشمگین کمیسیون امنیت و دفاع ملی کره شمالی در حالی مطرح شد که پیش‌تر وزارت امور خارجه این کشور از رد درخواست برای ادامه مذاکرات هسته‌ای با آمریکا توسط کاخ سفید خبر داده بود.
کد N710887