نماینده‌های دموکرات‌ در سخنرانی نتانیاهو شرکت نمی‌کنند

سخنرانی نتانیاهو

جمعی از نمایندگان دموکرات آمریکا تهدید کرده‌اند در سخنرانی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره که قرار است در آن علیه ایران صحبت کند شرکت نخواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نوشته نشریه پولتیکو، 10 تن از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا به طور خصوصی تهدید کرده‌اند که در جلسه سخنرانی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سوم مارس در کنگره شرکت نخواهند کرد.

جان بونر، رییس کنگره و ران درمر، سفیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن از نتانیاهو دعوت کرده‌اند تا درباره خطرات حصول یک توافق هسته‌ای میان ایران و گروه 1+5 در کنگره سخنرانی کند.

به نوشته این نشریه آمریکایی دموکرات‌ها مجبورند با حمایت از باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا که تلاش می‌کند به یک توافق هسته‌ای با ایران دست پیدا کند پشتیبانی از اسراییل را متعادل جلوه دهند.

بنیامین نتانیاهو که یکی از مخالفان اصلی مذاکرات هسته‌ای به شمار می‌آید پیش از این ضمن ابراز نگرانی نسبت به سیاست‌های دولت اوباما درباره ایران وی به ساده‌انگاری و امتیازدهی به این کشور متهم کرده است.

باراک اوباما و جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کردند از آن‌جایی که سفر نتانیاهو به واشنگتن فاصله کمی (دو هفته) تا انتخابات رژیم صهیونیستی دارد در این سفر با نتانیاهو ملاقات نخواهند داشت.

جو بایدن، معاون رییس‌جمهور آمریکا نیز اعلام کرده است در سخنرانی نتانیاهو در ماه مارس شرکت نخواهد کرد.

هم‌چنین گفته می شود روابط میان نتانیاهو و اوباما در پایین‌ترین حد خود قرار دارد.

لابی صهیونیستی آی‌پک که قدرتمندترین لابی حامی اسراییل در آمریکا محسوب می‌شود حمایت خود را از سخنرانی نتانیاهو اعلام کرده و از اعضای کنگره خواسته است تا در جلسه مشترک کنگره برای گوش دادن به این سخنرانی شرکت کند.

انتهای پیام
کد N710886