جوکار خبر داد:

کمیته هسته‌ای تشکیل جلسه نمی‌دهد/ مجلس ناظری بر مذاکرات ندارد

سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اعلام این خبر که کمیته هسته‌ای شورای امنیت ملی که بروجردی در آن عضو بود، دیگر تشکیل جلسه نمی‌دهد، اظهار داشت: با لغو جلسات این کمیته مجلس ناظری بر مذاکرات هسته ای ندارد.

محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر گفت: کمیته هسته ای که زیر نظر شورای امنیت ملی تشکیل می دهد، دیگر تشکیل جلسه نمی‌دهد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی در خصوص علت عدم تشکیل جلسات این کمیته افزود: دولت علت را عدم نیاز به مباحث کارشناسی این کمیته اعلام کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: این کمیته می تواند کارهای کارشناسی انجام دهد تا نتایج آن برای مراجع بالاتر مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس دیگر ناظری بر مذاکرات هسته ای ندارد، خاطر نشان کرد: در زمانی که این کمیته تشکیل جلسه هم می داد، خیلی وقت بود که از علاءالدین بروجردی برای حضور در این جلسه دعوت نمی کردند.

به گزارش مهر، در یکی از جلسات مشترک دولت و مجلس که در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد، مقرر شد از سوی مجلس علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی در کمیته هسته ای به عنوان ناظر بر مذاکرات از سوی نمایندگان حضور یابد.

به نظر می رسد، اختلافاتی در خصوص نظرات کارشناسی این کمیته در مورد لزوم تحقق ۱۹۰ هزار سو انرژی از رآکتورهای غنی‌‌سازی موجب تعطیلی این کمیته شده است.