اراکی:

محبت رسول اکرم(ص) هویت‌ساز است

پيامبر اكرم ص ,مجمع تقريب,وحدت,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر این‌که « قوام یک امت به یکپارچگی و وحدت آن است» گفت: مسئله وحدت برای جامعه اسلامی مسئله اساسی و بنیادین است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در همایش ائمه جمعه وعلمای اهل سنت استان فارس که با شعار "لبیک یا رسول الله" در شهر شیراز برگزار شد، با بیان این‌که «در قرآن کریم مشخصه اصلی امت اسلامی توحید و وحدت اعلام شده است» اظهار کرد: امتی، امت توحید است که واحد باشد و امتی که متحد نباشد امت توحید نیست و این نکته یک اصل قرآنی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: فریضه وحدت از همه فرائض مهم‌تر است و هرگاه امر به فریضه وحدت و فریضه دیگری هم زمان باشد فریضه وحدت بر آن فریضه مقدم‌تر است.

وی در ادامه به داستان موسی و هارون در قرآن کریم اشاره کرد و افزود: نباید به قیمت پراکنده کردن یک امت به مسئله انحراف پرداخت زیرا برای تصحیح انحراف امت نباید طوری عمل کرد که وحدت امت از دست برود.

اراکی با بیان این‌که «وحدت امت اسلامی آن چیزی است که از آن به هویت تعبیر می‌شود» اظهار کرد: هویت جمعی ما مسلمانان هویت محمدی است.

وی افزود: در روز قیامت که روز حقیقت است و حقیقت همه انسان‌ها جلوه‌گر می‌شود، یکی از کارهایی که صورت می‌گیرد شخصیت شناسی است و نام هر جمع و گروهی را با نام امام آن می‌خوانند و در روایات است که در روز قیامت نام هر مسلمانی محمد است یعنی مسلمانان همه با نام محمد شناخته می‌شوند که این همان هویت محمدی است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که «آنچه ما را به هم پیوند می‌دهد و یکی می‌کند وجود نبی مکرم اسلام است» اظهار کرد: محبت رسول اکرم(ص) هویت ساز است.

وی با بیان این‌که «رسول اکرم (ص) نماد هویت راستین ماست» اظهار کرد: اگر در محبت به رسول اکرم(ص) راستین باشیم دیگر نمی‌توانیم با هم دشمنی کنیم. اگر دو گروه از مسلمین با هم دشمن شدند این بدان معنی است که حب رسول الله از دل یکی از این دو گروه بیرون رفته است که این مسئله بسیار خطرناک است زیرا وقتی محبت از دل گروهی بیرون برود خشم و وحشی‌گری جای آن را می‌گیرد و سراسر دل او از مهر الهی خالی می‌شود.

اراکی افزود: ما معتقدیم قوام اسلامیت و قوام ایمان و مسلمان بودن ما به این است که یکی شویم و از رسول اکرم(ص) تبعیت نماییم و اگر این تبعیت هم حقیقی باشد قطعا وحدت واقعی صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

کد N710626