روحانی در جمع مردم اصفهان:| 248942

نیازی به بمب اتم نداریم

دولت

نیاز به بمب اتم نداریم ما در مقابل ملت بزرگ و یکپارچه داریم و همانطور که دیدید با همه تحریم‌ها همواره توانستیم پیشرفت کنیم و در این اواخر ماهواره جدید را نیز به فضا پرتاب کردیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ما به دانشمندان بزرگ‌مان در زمینه‌های مختلف به ویژه فناوری هسته‌ای، نانوو نظایر آن افتخار می‌کنیم٬ تصریح کرد: بدانید ملت ایران راه پیشرفت را با یکپارچگی ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ حجت‌الاسلام روحانی در جمع مردم اصفهان تصریح کرد: امروز هم به حول قوه الهی دولت یازدهم با رهنمودهای مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران همه معضلات را پشت سر خواهد گذاشت و آنها که به ما می‌گویند نمی‌خواهیم که شما بمب اتم بسازید باید بگوییم آیا شما که توانستید بمب اتم بسازید توانستید که با بمب اتم از اسرائیل غاصب، امریکا و غرب حمایت کنید و برای آن امنتی درست کنید.

رئیس جمهور منتخب افزود: ما نیاز به بمب اتم نداریم ما در مقابل ملت بزرگ و یکپارچه داریم و همانطور که دیدید با همه فشارها و تحریم‌ها ما همواره توانستیم پیشرفت کنیم و در این اواخر ماهواره جدید را نیز به فضا پرتاب کردیم.

روحانی ادامه داد: ما به دانشمندان بزرگ‌مان در زمینه‌های مختلف به ویژه فناوری هسته‌ای، نانو و نظایر آن افتخار می‌کنیم و بدانید ملت ایران راه پیشرفت را با یکپارچگی ادامه خواهد داد.

وی خطاب به سردمداران کشورهای غربی افزود: شما نتوانستید همه مردمتان را زیر پوشش بیمه قرار دهید٬ اما دولت جمهوری اسلامی توانست این مهم را به انجام برساند همین طور شما نتوانستید در امریکا بحث درمان را حل کنید اما جمهوری اسلامی توانست سهم 38 درصدی برای درمان را به 4 درصد برساند و این به این معناست که این کشور از تحریم‌ها و فشارها نمی‌ترسد.

رئیس دولت یازدهم در ادامه افزود: دلم می‌خواست از کشور و دهه فجر و 22 بهمن نیز سخن بگویم اما بعه دلیل کمبود وقت دوست دارم قدری هم در مورد اصفهان بگویم.

وی با اشاره به ویژگی‌های مهم اصفهان تاکید کرد: اصفهان مرکز فرهنگ و تمدن اسلامی است همانطور که یکی از نخست‌وزیران کشورهای مهم اسلامی در دیدار با من تاکید داشت هیچ پایتختی در دنیا اصفهان و میدان امام نمی‌شود.

رییس‌جمهور تصریح کرد: اصفهان به عنوان نماد تمدن اسلامی و حکومت یکپارچه ایران است که توسط اندیشمندان ساخته شده است.

حجت‌الاسلام روحانی یادآور شد: اصفهان قطب کشاورزی، فناوری نوین، صنعت، حوزه‌های علمیه و آثار گرانقدر تاریخی است که اکنون متاسفانه از دو چیز در رنج است. یکی مساله کمبود آب و دیگری اینکه در برخی از روزها هوای ناسالم در این شهر وجود دارد. اگر این دو را با کمک مردم بتوانیم حل کنیم مشکلات این شهر برطرف خواهد شد و مردم اصفهان می‌دانند چگونه این مروارید گرانبها در قلب ایران را به چشم جهانیان معرفی کنند.

رئیس جمهور در ادامه افزود: در دولت یازدهم جلسات متعددی با محوریت شورای عالی آب تشکیل و در این شورا مدیریت یکپارچه آب در سراسر کشور به تصویب رسید که پیرو این تصویب بعد از یک سال و نیم که در اصفهان کشتی نبود امسال کشت پاییزه شروع شد و در همین راستا سامانه دومین آب شرب اصفهان در دست اجراست.

وی تصریح کرد: با تلاش وزارت نیرو تا پایان سال 94 سامانه آبرسانی 4 بخش به پایان خواهد رسید. و هم اکنون حفاری تونل سوم بعد از 20 سال به پایان رسید و آب در این تونل جاری شد.

روحانی افزود: در سراسر کشور باید دست به دست هم دهیم و الگوی آبیاری باید تغییر کند. ما هم اکنون دچار خشکسالی ممتد هستیم و باید آب موجود و منابع آبی را همه با هم مدیریت کنیم. در این زمینه الگوی کشت باید تغییر کند و الگوی آبیاری ونحوه استفاده از مخازن آب باید تغییر کند تا بتوانیم از آن برای شرب صنعت و کشاورزی استفاده کنیم.

رئیس جمهور در مورد مدیریت منابع آب افزود: همه صنایع بزرگ را باید از طریق پسماند آب شهری مدیریت کنیم و از طریق بهینه سازی از آب استفاده کنیم.

رئیس دولت یازدهم در پایان افزود: اینکه در شعارهای خود جاری شدن در زاینده‌رود را حق مسلم خود دانستید باید بگویم که این حق مسلم همه ماست و کاری خواهیم کرد که با وحدت و یکپارچگی زاینده‌رود زنده و پایدار بماند. زاینده‌رود از آن ملت ایران است. دراین جا به مقامات مسئول دستور می‌دهم اگر زاینده‌رود آب به اندازه کافی هم نداشته باشد نباید خشک شود. و با همه توان باید تلاش کنیم تا اصفهان سرزنده باشد و همه نیازمندی‌های آن برطرف شود.

روحانی افزود: چند نکته در مورد اصفهان خلاصه می کنم اولین تصمیم دولت راه اندازی راه آهن سریع السیر کشور بین اصفهان و تهران است که کار اجرایی آن انجام شده است.
وی افزود: راه آهن تهران قم اصفهان با منابع لازم که حدود دو میلیارد و 600 میلیون دلار بوده است در حال اجرایی شدن است و به حول و قوه الهی کار اجرایی با تکنولوژی جدید انجام می شود و با سرعت سیصد کیلومتر این راه آهن راه اندازی خواهد شد.
رئیس دولت تدبیر وامید ادامه داد: برای تسهیلات کشاورزی به ویژه گلخانه ای اعتبارات لازم را مد نظر قرار داده ایم و دستورات لازم به بانک مرکزی و سایر بانکها داده شده است.

روحانی افزود: همچنین برای صنایع صد میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است و 2هزار و 500 میلیارد تومان برای تکمیل طرح های صنعتی و معدنی اختصاص یافته است که تا پایان سال 94 با 31 هزار اشتغال عملیاتی خواهد شد همچنین تا پایان سال 95، 40 هزار اشتغال جدید را به دست خواهیم آورد.

رئیس جمهور ادامه داد: ما برای کیفیت هوای اصفهان همه تلاش خود را می کنیم می دانیم در کلان شهرها گوگرد و بنزن وجود دارد اما هوای امسال نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر است ولی هنوز تا هوای مطلوب فاصله داریم امسال چند روز هوای سالم از سال گذشته بیشتر بود و این یعنی موفقیت دولت در این زمینه.

روحانی ادامه داد: در زمینه سرمایه های بزرگ گردشگری اعتباراتی در نظر گرفته ایم که آثار ارزشمند باستانی و ملی مرمت و تکمیل شود لذا مبلغ 40 میلیارد تومان در سال 94 و 95 برای این موضوع اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی افزود: مجموعا 28 پروژه مهم با 651 میلیارد تومان عملیاتی می شوند که همه اینها در سال 94 و 95 به بهره بردرای می رسند.

روحانی در پایان خاطر نشان کرد: دولت یازدهم به عنوان خدمتگزار مردم اعلام می کند همه توان خود را برای توسعه استان عزیز و بزرگ اصفهان به کار خواهد گرفت شادو موفق و پیروز باشید.

 

کد N710625