رئیس جمهور در جمع مردم اصفهان:

ملت از تهدید و تحریم نمی‌ترسند/ ما نیازی به بمب اتم نداریم

سیاسی

رئیس جمهور کشورمان در جمع مردم اصفهان خطاب به دولتمردان آمریکا گفت: شما که بمب اتم ساختید، آیا توانستید برای اسرائیل غاصب و غرب امنیت درست کنید؛ ما نیازی به بمب اتم نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام روحانی، رئیس جمهور کشورمان صبح امروز چهارشنبه در جریان سیزدهمین سفر استانی خود وارد اصفهان شد و در جمع مردم این شهر در میدان امام(ره) سخنرانی کرد.

رئیس جمهور با اشاره به شهدای استان اصفهان در جریان انقلاب و دفاع مقدس و همچنین با اشاره به بزرگان و علمای معاصر و تاریخی این شهر اظهار داشت: اینجا اصفهان و نصف جهان است و اگر اصفهان نصف جهان نباشد، نصف جان ایران است و ما همه به آثار، شهدا و بزرگان اصفهان افتخار می کنیم و بعد از ۳۶ سال امروز آماده تر از هر روز از خط امام(ره)، رهبری و تشیع دفاع خواهیم کرد.

وی افزود: مردم ایران و خطه اصفهان در طول ۳۶ سال معضلات بسیاری را پشت سر گذاشته‌اند و امروز دولت با رهنمودهای رهبری و با حمایت های مردم همه معضلات را پشت سر خواهد گذاشت.

روحانی با بیان اینکه به ما می گویند ما نمی‌خواهیم ایران بمب اتم بسازد، گفت: شما که بمب اتم ساختید چه کاری کردید؟ شما به اسرائیل غاصب که بمب اتم دادید، چه کاری توانستید انجام دهید؟ آیا توانستید برای خود امنیت درست کنید؟ و آیا توانستید برای اسرائیل و برای آمریکای خودتان و برای غرب امنیت بسازید؟

رئیس جمهور تاکید کرد: ما نیاز به بمب اتم نداریم؛ چراکه ملت بزرگ و فداکاری داریم.

وی با بیان اینکه ما ملت و جوانانی داریم که با همه فشارها و تحریم ها، ماهواره جدیدی را به فضا پرتاب کرد، اظهار داشت: ما به دانشمندان فضایی، هسته ای و دانشمندان خود در عرصه بیوتکنولوژی، نانو و... افتخار می کنیم و بدانید ملت ما راه پیشرفت و توسعه را با وحدت ادامه می دهند.

روحانی در ادامه تاکید کرد: شما نتوانستید همه مردم خود را زیر پوشش بیمه درمانی قرار دهید با وجود آنکه شعار آن را سر می دادید، اما ملت ایران و دولت، تمام مردم را زیر پوشش بیمه درمانی قرار داده است.

رئیس جمهور کشورمان گفت: شما نتوانستید در آمریکا مساله درمان را حل و فصل کنید، اما دولت یازدهم کاری کرد که از ۳۸ درصدی که مردم برای درمان پرداخت می کردند، امروز به حدود ۴ درصد پرداخت می کنند و این به معنای آن است که ملت از تحریم و تهدید نمی ترسد و راه توسعه کشور را ادامه می دهد.

وی همچنین با اشاره به ویژگی‌های استان اصفهان خاطر نشان کرد: اصفهان مرکز فرهنگ و تمدن اسلامی است و یکی از نخست وزیران کشورهای مهم اسلامی به من می‌گفت من به همه دنیا سفر کرده‌ام، اما هیچ کجای دنیا، اصفهان و میدان امام(ره) شما نمی‌شود.

ادامه دارد...