هروی در نطق میان دستور:

اولویت سیاست خارجی باید پرهیز از هر گونه حرکت احساسی باشد

سیاسی

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اولویت نخست سیاست خارجی باید پرهیز از هر گونه حرکت شتاب‌آلود و احساسی باشد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جواد هروی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک دهه فجر،‌ اظهار کرد: اولویت نخست سیاست خارجی ما باید پرهیز از هر گونه حرکت شتاب‌آلود و احساسی به جهت خنثی کردن جریانات ضدایرانی در عرصه بین‌المللی از سوی لابی‌های صهیونیستی و آمریکا باشد.

وی افزود: مجلس نیز به تبعیت از مقام معظم رهبری ضمن حمایت و پشتیبانی از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، در دفاع از اصول و منافع ایران حاضر به تسامح و تحمل مداخله‌جویانه هیچ قدرت خارجی نیست و امروز ایران قدرت اول منطقه و در آینده نیز قدرت علمی در عرصه بین‌المللی خواهد بود.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس در ادامه اظهار کرد: امروز مردم محروم مناطق به ویژه در منطقه زیرکوه و قائنات تحمل هرچه را دارند اما رشد آزاردهنده مفاسد بیش از همه آنها را رنجانده است و برخورد دستگاه‌های نظارتی، ناخشنودی مردم را به همراه دارد.

هروی تصریح کرد: چرا دستگاه‌های قوه قضائیه که در حوزه امن ولایت قرار دارند برخوردهای لازم و شایسته و بایسته با مفسدان نمی‌کنند؟ چرا باید تصویر مفسدان هنوز در صداوسیما و جراید شطرنجی باشد و نام‌های مختلف به الف،‌ ب،‌ ج و د خوانده شود.

وی در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه‌اش، گفت: در شهرستان قائنات ضروری‌ترین مایه حیات یعنی آب امروز در حکم کیمیاست و بسیاری از شهرها و روستا چشم به راه اعتبارات مرتبط با ‌آب هستند.

این نماینده مجلس همچنین اظهار کرد: با توجه به این‌که فقدان آب شرب،‌ گازرسانی، راه اصلی و روستایی، بهداشت و درمان کاملاً هویداست عده‌ای راهزنانه مبادرت به اختلاس میلیاردها تومان از خزانه ملت می‌کنند و این از عدالت به دور است.

هروی افزود: وزارت بهداشت و درمان ما که حتی هزینه جریمه پلاستیک بینی را تقبل می‌کند چرا در رفع احتیاجات اولیه درمانی و بهداشتی مناطق محرومی چون قائنات و زیرکوه فرو مانده است.

وی افزود: در 50 سال گذشته نسبت روستائیان از 68 درصد به 28 درصد کاهش داشته و 40 هزار روستا خالی از سکنه شده و در آستانه ورود به دوره خشکسالی 30‌ ساله قرار دارند. باید برای این مناطق فکری اساسی کرد.

نماینده مردم قائنات در محجلس همچنین اظهار کرد: چگونه ادعای صدور گاز به اقصی نقاط دنیا ما را به وجد می‌آورد در حالی که هنوز بسیاری از شهرها و روستاهای استان خراسان جنوبی فاقد گازرسانی اولیه هستند و از ابتدایی‌ترین برخورداری‌های فرهنگی خبری نیست.

هروی همچنین اظهار کرد: مدیران ما باید در این که کمتر حرف بزنند و شعار دهند تمرین کنند تا به مرز عمل، مدیریت جهادی یعنی توجه منصفانه به مناطق محروم و این مناطق تشنه توسعه پایدار هستند.

وی در پایان از کمیسیون تلفیق مجلس درخواست کرد تا فکری برای مشکلات فرهنگیان کنند.

انتهای پیام

کد N710522