اکبریان: اوباما به خاطر جنایات 37 ساله خود عذرخواهی کند

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تاکید کرد که بهتر است اوباما برای ادامه‌ی مذاکرات از ملت ایران به دلیل جنایات 37 ساله خود عذرخواهی کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، عزیز اکبریان در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس عنوان کرد: ای امام بزرگ در این ایام با شما عهد و پیمان می‌بندیم برای حفظ آرمانهای شما سرباز ولایت و خادم ملت باشیم و از تهدیدات دشمنان و موافقین و فتنه گران هراسی به دل راه ندهیم و حفاظت از خون 220 شهید را نصب‌العین خود قرار دهیم و حفاظت از نظام را اوجب واجبات بدانیم.

او ادامه داد: به آقای اوباما اعلام می‌کنیم تهدیدات شما جز شکست خفت بار چیزی برای نظام سلطه و رژیم اشغالگر نخواهد داشت. شما 37 سال این ملت قهرمان را آزمایش کردید ولی همیشه تحقیر شدید. بهتر است برای ادامه مذاکرات و به نتیجه رسیدن آن از ملت ایران به دلیل جنایت 37 ساله خود عذرخواهی کنید، از تهدیدات بی‌منطق و توخالی خودداری نمایید. به مرعوبین داخلی نیز اعلام می‌کنم به این دشمن خون آشام دل نبندید و آب به آسیاب دشمن نریزید. شکست استکبار جهانی حتمی است و ایثارگران و مردم نمی‌گذارند انقلاب به دست نااهلان بیفتد.

این نماینده مجلس در ادامه نطق خود تاکید کرد: همه‌ی ما به عنوان خادمان ملت تمام تلاش خود را در جهت عزت خانه ملت قرار می‌دهیم. از اقدامی که شان نمایندگان را در نظر ملت خدشه‌دار می‌کند خودداری کنیم.

اکبریان خطاب به نعمت‌زاده وزیر صنعت گفت: بعضی‌ها شما را پدر صنعت معرفی می‌کنند ولی در دوره‌ی تصدی شما بر وزارت‌خانه صنعت و معدن و تجارت ، صنعت کشور همچنان در رکود است و صادرات غیر فعال است و استفاده از منابع همچنین در اختیار آقازاده‌هاست. خام فروشی در معادن بیداد می‌کنند و واردات کالاهای لوکس خصوصا خودروهای لوکس افزایش پیدا کرده و به جای این که نمایشگاه پوشاک ایرانی در کشور برگزار شود نمایشگاه پوشاک کشور ترکیه برگزار می‌شود و قانون منع وارداتی که کالای مشابه داخلی دارند اجرا نمی‌شود. با این وضع آیا بهتر نیست استعفا دهید و صنعت کشور را نجات دهید؟ وگرنه وزارت‌خانه شما با تیغ استیضاح نمایندگان مواجه می‌شود.

اکبریان از وزیر آموزش و پرورش نیز انتقاد کرد و افزود: آقای فانی شما وزارت‌خانه آموزش و پرورش را به فنا می‌دهید چرا سرانه مدارس و مطالبات فرهنگیان پرداخت نمی‌شود و چرا به منابع داخلی چوب حراج می‌زنید؟ آیا اطلاع دارید که مدارس استان البرز در شرف سه شیفته شدن هستند؟

نماینده مردم کرج در پایان نطق خود تقاضای تخصیص اعتبار برای مسکن مهر و پردیس کرج و حل مشکلات فرودگاه این شهر را خواستار شد.

انتهای پیام

کد N710477