سخنرانی سیدحسن نصرالله موضوع نشست مشترک جریان المستقبل و حزب الله

سیاسی

منابع آگاه در لبنان اعلام کردند: جلسه پنجم گفتگوها میان جریان المستقبل (طیف 14 مارس) و حزب الله لبنان (طیف هشت مارس) به سخنرانی اخیر «سید حسن نصرالله» اختصاص داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه سعودی الوطن، منابع لبنانی آگاه از جریان گفتگوهای جریان المستقبل و حزب الله لبنان از بررسی سخنرانی سیدحسن نصرالله در پنجمین نشست مشترک دو طرف خبر دادند.

بنابراین گزارش، در این نشست سخنان دبیرکل حزب الله لبنان به عنوان اصلی ترین موضوع جلسه مورد بررسی قرار گرفته است.

روزنامه لبنانی الدیار نیز در گزارشی نوشت: نمایندگان جریان المستقبل از بخشی از سخنان سید حسن نصرالله انتقاد و اعلام کرده اند که تصمیم صلح و جنگ باید در اختیار دولت لبنان باشد نه هر گروه دیگر. نمایندگان این جریان لبنانی از تیراندازی رخ داده پس از سخنرانی سید حسن نصرالله نیز انتقاد کرده اند.

بنابراین گزارش، جریان المستقبل و حزب الله در نشستهای قبلی درباره برچیدن برخی بیلبوردها و شعارهای حزبی در بیروت به توافق رسیده بودند. اما  همچنان درباره نحوه تعامل با قطعنامه 1701 شورای امنیت (درباره وضعیت امنیت مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی) ، نقش آفرینی مقاومت و ارتش لبنان در جنوب این کشور و موضوع اقدامات مقاومت منطقه جولان سوریه اختلافاتی حل نشده دارند.