نعمتی در تذکر شفاهی:

اقتصاد مقاومتی را تنها در حد شعار، بنر و کنفرانس اجرا کردیم

سیاسی

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه در سال جاری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تنها در حد شعار، انتشار بنر و برگزاری کنفرانس اجرا کردیم که این زیبنده مجلس و دولت نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه در مورد سیاست های اقتصاد مقاومتی و قوانین متناظر، بهروز نعمتی، نماینده مردم اسدآباد در تذکری گفت: کمیسیون ویژه زحمات زیادی کشیده، اما فکر می کنم حق مطلب در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری ادا نشده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: واقعیت مطلب این است که امسال را فقط در حد شعار گذراندیم و این زیبنده مجلس، دولت و کارگزاران نظام نیست. باید قوانین مدون داشته باشیم که مشکل‌گشای اقتصاد مقاومتی باشد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون رهروان ادامه داد: به رغم تمام تاکیدات و مشکلات کشور به نظر می رسد بودجه سال ۹۴ رنگ و بوی خیلی کمی از اقتصاد مقاومتی دارد.

وی تاکید کرد: بسیاری از قوانین، مخل بهبود فضای کسب و کار است و باید اصلاح شود. امروز دشمنان دست به دست هم دادند تا نظام اسلامی را ساقط کنند، اما متاسفانه ما کمتر به فکر این موارد هستیم.

نعمتی یادآور شد: به نظر می رسد سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را فقط در حد شعار، انتشار چند بنر و برگزاری چند کنفرانس اجرایی کردیم.

در ادامه، محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید نگاه قانون‌گذار به مقوله قانون‌گذاری اصلاح جدی یابد.

باهنر که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را برعهده داشت، اضافه کرد: متاسفانه برخی مصوبات تنها مشکل کوچکی را حل می کند، اما در راه اجرای اقتصاد مقاومتی سنگ‌اندازی می کند که نباید این موارد را در مجلس به تصویب رساند.