نعمتی در تذکر شفاهی:

اقتصاد مقاومتی را تنها در حد شعار، بنر و کنفرانس اجرا کردیم

سیاسی

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه در سال جاری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تنها در حد شعار، انتشار بنر و برگزاری کنفرانس اجرا کردیم که این زیبنده مجلس و دولت نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه در مورد سیاست های اقتصاد مقاومتی و قوانین متناظر، بهروز نعمتی، نماینده مردم اسدآباد در تذکری گفت: کمیسیون ویژه زحمات زیادی کشیده، اما فکر می کنم حق مطلب در مورد فرمایشات مقام معظم رهبری ادا نشده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس افزود: واقعیت مطلب این است که امسال را فقط در حد شعار گذراندیم و این زیبنده مجلس، دولت و کارگزاران نظام نیست. باید قوانین مدون داشته باشیم که مشکل‌گشای اقتصاد مقاومتی باشد.

عضو هیات رئیسه فراکسیون رهروان ادامه داد: به رغم تمام تاکیدات و مشکلات کشور به نظر می رسد بودجه سال ۹۴ رنگ و بوی خیلی کمی از اقتصاد مقاومتی دارد.

وی تاکید کرد: بسیاری از قوانین، مخل بهبود فضای کسب و کار است و باید اصلاح شود. امروز دشمنان دست به دست هم دادند تا نظام اسلامی را ساقط کنند، اما متاسفانه ما کمتر به فکر این موارد هستیم.

نعمتی یادآور شد: به نظر می رسد سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی را فقط در حد شعار، انتشار چند بنر و برگزاری چند کنفرانس اجرایی کردیم.

در ادامه، محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: باید نگاه قانون‌گذار به مقوله قانون‌گذاری اصلاح جدی یابد.

باهنر که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را برعهده داشت، اضافه کرد: متاسفانه برخی مصوبات تنها مشکل کوچکی را حل می کند، اما در راه اجرای اقتصاد مقاومتی سنگ‌اندازی می کند که نباید این موارد را در مجلس به تصویب رساند.

خواندنی از سراسر وب