رییس سازمان زندان‌ها:

بازگشت به اسلام ناب محمدی بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی است

دهه فجر

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در تغییر معادلات قدرت‌های جهان، گفت: امام خمینی (ره) در زمانی انقلاب بی‌بدیل ایران را رهبری کرد که معادلات پیچیده جهانی در عصر حاضر امکان هرگونه تحولی را در کشورها بدون تکیه بر غرب یا شرق غیرممکن می‌دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جهانگیر اظهار کرد: امام خمینی (ره) غرب و شرق را به عنوان دو لبه یک قیچی می دیدند که در حال استعمار و استبداد علیه ملت های دربند و محروم هستند و انقلابی را خلق کرد که در ابعاد مختلف بی نظیر بود و بحق می توان آن را مهمترین رویداد در قرن بیستم به حساب آورد که توانست بسیاری از معادلات جهانی در روابط قدرتهای بزرگ را تغییر داده و تحولات گسترده ای را در جهان ایجاد کند.

وی افزود: فضایی در جامعه جهانی آفریدند که بستر مناسبی را برای تاثیر اسلام در حوزه های سیاسی و اجتماعی و دگرگونی های ناشی از این اثر را فراهم کرد، بطوری که امروز از نظر ملل محروم، اسلام به عنوان دینی نجات‌بخش و انسان ساز و از نظر کارگزاران جریان سلطه و استکبار از اسلام به عنوان یک خطر یاد می‌شود؛ چرا که اسلام می‌رود تا با جریان بیداری اسلامی، طومار ظلم و کفر و الحاد و استکبار را در سراسر جهان درهم بپیچد.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، شناخت ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) را ضروری خواند و گفت: روند آغاز نهضت تا پیروزی نشان می‌دهد، تاثیر شخصیت حضرت امام(ره) در انقلاب اسلامی بیش از نقش یک رهبر سیاسی بوده است؛ چرا که امام پیش از آنکه به عنوان یک رهبر سیاسی شناخته شود به عنوان یک مرجع تقلید و رهبر دینی بلامنازع مورد پذیرش قرار گرفته بود.

جهانگیری ادامه داد: امام خمینی‌(ره) مجتهد، فیلسوف، عارف و فقیه ممتازی بود که با ایمان و توکل بر خدا و تکیه بر دو پایه مقتضیات زمان و مکان، یکی از بزرگترین علل عقب‌ماندگی و شکست ملت‌ها را خودباختگی در برابر زورگویان و جداسازی دین از سیاست تشخیص داد و راه نجات را در بازگشت به اسلام ناب محمدی معرفی کرد. امام خمینی، نقش اسلام را از زندگی فردی به زندگی اجتماعی گسترش داد و بندگی خدا و خدمت برای خلق خدا را توامان تعریف کرد.

مشاور رییس دستگاه قضا بزرگترین تاثیر انقلاب اسلامی را بازگشت مردم به اسلام ناب محمدی دانست و گفت: امام خمینی ظرفیت استفاده از ابعاد مختلف اسلام را برای عصر حاضر و همه اعصار به ما نشان داد و نخبگان جامعه متوجه شدند که کارکردهای اسلام آن چیزی نیست که فقط در کتابها وجود دارد. ایشان با نگاه ویژه فرهنگی و اجتماعی و معنوی تاکید بر خدمت به مردم به ویژه محرومان جامعه الگوی جدید مدیریتی را بر مبنای اسلام پایه‌گذاری کرد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه شناخت راه امام را یک تکلیف و وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت: ادامه راه امام که امروز به حق این پرچم هدایت به دست مقام معظم رهبری است باید به عنوان وظیفه آحاد و تک‌تک ما مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: یکی از مولودهای امام خمینی (ره) طرح نظریه ولایت فقیه بود که سال‌ها پیش از وقوع انقلاب و با شناخت عمیقی که از اسلام داشته و مطالعات جامعی که در ابعاد مختلف اسلام انجام داده بودند طرح‌ریزی کرد که در زمان غیبت حضرت حجت(عج) مرجعیت دینی باید در امر حکومت و سیاست وارد شود و برای تشکیل حکومت اسلامی قیام کند که به لطف خدا این نظریه توسط خود ایشان در جامعه اسلامی محقق شد و خوشبختانه با دست توانمند مقام معظم رهبری ادامه دارد که این اصل ضامن حفظ و بقای انقلاب اسلامی تا کنون بوده و خواهد بود.

رئیس سازمان زندان ها افزود: همه ما موظف هستیم که یادگارهای امام را که در درجه اول ولایت فقیه و ارزش‌های بجا مانده از آن است را پاس بداریم و حاضر باشیم برای حفظ شئونات این موهبت الهی همه وجود خود را فدا کنیم.

جهانگیر در ادامه گفت: از خداوند توفیق شناخت این شخصیت بزرگ را بخواهیم و راهش را ادامه دهیم و در مسیرش گام برداریم. دغدغه‌های ایشان را بشناسیم و وصیت نامه، کتابها و آثاری که از ایشان بجا مانده است را مورد مطالعه قرار دهیم.

انتهای پیام

کد N710066