قائم مقام سازمان اوقاف:

سنددار کردن و ثبت الکترونیکی اطلاعات موقوفات از اولویت‌های اوقاف است

سازمان اوقاف,اوقاف

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه گفت: سنددار کردن و ثبت الکترونیکی اطلاعات موقوفات از اولویت‌های سازمان اوقاف است.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه گفت: سنددار کردن و ثبت الکترونیکی اطلاعات موقوفات از اولویت‌های سازمان اوقاف است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عبدالرضا عابد در جمع مدیران و دست‌اندرکاران اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ضمن تبریک دهه فجر اظهار کرد: عظمت امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی است.

وی توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه را از ثمرات انقلاب اسلامی و تدبیر معمار کبیر آن دانست و افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه فعالیت‌های گسترده و قابل توجهی در زمینه ترویج کلام وحی انجام داده که برگزاری مسابقات قرآنی در سطوح استانی، کشوری و بین‌المللی نمونه‌ای از آن است.

عابد اضافه کرد: درخشش حافظان ایرانی در رقابت با شرکت‌کنندگان دیگر کشورها، نمونه‌ای دیگر از محصول سرمایه‌گذاری اوقاف در حوزه فعالیت‌های قرآنی محسوب می‌شود.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: رونق بقاع متبرکه و تلاش به منظور تبدیل این اماکن به قطب‌های فرهنگی یکی دیگر از ثمراتی محسوب می‌شود که با تلاش اوقاف و امور خیریه به دست آمده است.

وی عملکرد دست‌اندرکاران اوقاف و امور خیریه استان قزوین را در ساماندهی مسائل مرتبط با بقاع متبرکه و تلاش برای تبدیل این اماکن به قطب‌های فرهنگی مثبت عنوان و اضافه کرد: توسعه برنامه‌های فرهنگی متبرکه و در بقاع امامزادگان از سیاست‌های جدی سازمان اوقاف و امور خیریه است.

عابد تصریح کرد: اتخاذ تمهیداتی برای عمل امینانه به نیات واقفان همچون ثبت اطلاعات در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه، تلاش برای سنددار کردن موقوفات و نظارت بر پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در حوزه وقف تکالیفی است که بر دوش سازمان اوقاف و امور خیریه است.

انتهای پیام

کد N709897