العبادی: روند شکست داعش آغاز شده است

عراق,داعش

نخست‌وزیر عراق با بیان اینکه در حال حاضر تنش سیاسی در عراق وجود دارد، گفت: شکست داعش در عراق آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، "حیدر العبادی"، نخست‌وزیر عراق در دیدار با برخی رهبران نیروهای داوطلب مردمی تاکید کرد: در حال حاضر عراق با یک درگیری سیاسی مواجه است و ما مبارزه نمی‌کنیم تا احزابی را که با هم رقابت می‌کنند، خشنود کنیم.

وی افزود: داعش به جنگ می‌پردازد اما شکست این گروه و هلاکت اعضایش آغاز شده است. نیروهای عراقی بر گروه داعش پیروز شده‌اند اما به دلیل اینکه گروه داعش از طریق سوءاستفاده از فضای طایفه‌ای برنامه‌ای رسانه‌ای و روانی را در پیش گرفته است، نباید نیروی این گروه را دست‌کم بگیریم.

العبادی ضمن قدردانی از نیروهای داوطلب مردمی به خاطر پیروزی‌های آنها در مقابل گروه تروریستی داعش گفت: اقدامات نیروهای داوطلب مردمی اقدامی بسیار مهم است و نمی‌توان بهایی برای آن تعیین کرد چراکه آنها خون خود را در راه وطن، مقدسات و عقاید خود می‌دهند و حیله‌های داعش را ناکام گذاشته‌اند.

وی تاکید کرد: هماهنگی میان شهروندان و نیروهای امنیتی مساله‌ای مثبت و به منزله اقدامی است که می‌توان از طریق آن بسیاری از مشکلات را حل کرد.

العبادی همچنین اعلام کرد که دولت وی تلاش می‌کند تا به برخی اختلافات با برخی کشورها به دلیل حفظ ثبات و امنیت عراق پایان دهد. وی بر اهمیت حمایت بین‌المللی و منطقه‌ای از عراق در مقابله با تروریسم تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N709758