هاشمی رفسنجانی: آمریکایی ها اشتباه و اروپایی ها پیروی می کنند/مشکلات آمریکا، اراده 1+5 را کند می کند

اکبر هاشمی رفسنجانی

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیمه کاره رها کردن حضور در کشورهایی دیگر و ایجاد و افزایش نا امنی ها را عادت غرب در سال های اخیر خواند .

آيت الله  هاشمي رفسنجاني با ارایه نمونه هایی از سیاست های متناقض اروپا، گفت: آمریکایی ها اشتباه می کنند و متاسفانه اروپایی ها پیرو اشتباهات آمریکایی ها هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تبلیغات مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی صبح امروز(سه شنبه) در دیدار نخست وزیر اسبق ایرلند با اشاره به مشکلات اقتصادی و پولی کشورهای عضو اتحادیه اروپا و تحولات سیاسی اخیر چند کشور، از جمله یونان، گفت: قاعدتا اتحادیه اروپا باید به فکر نجات از مشکلات موجود باشد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعمال تحریم های ناعادلانه علیه کشورهای دیگر را یکی از اشتباهات بزرگ غرب دانست که باعث رکود اقتصادی آن ها شده است.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر ضررهای دوسویه کشورهای جهان از تحریم ها، ادامه داد: در حالی که مشکلات اقتصادی دامن بسیاری از کشورهای اروپایی را گرفته، چه توجیهی دارد که این کشورها در سیاست ها، از برنامه های ناموفق آمریکا پیروی کنند؟

او پیروزی گرایش های احزاب چپ گرا در کشورهای اروپایی را که فعلا از یونان شروع شده، نتیجه عدم توجه به مشکلات اقتصادی آن ها و بالابردن نرخ بیکاری دانست و گفت: در مجموعه چپ هم کشورهایی هستند که با انبوه ذخایر ارزی می توانند به علاقه و توجه مردم سرعت ببخشند و بعید نیست اتفاقات یونان به دیگر کشورها هم سرایت کند.

هاشمی رفسنجانی در خصوص آینده مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 ، گفت: ایران در مذاکرات و دفاع از حقوق هسته ای خود جدی است، اما گویا مشکلاتی در آمریکا هست که حتی اراده 5 کشور اروپایی را هم کند می کند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام تناقضات سیاسی اروپا را تعجب برانگیز توصیف کرد و گفت: با کدام تدبیر سیاسی، آرامش کشور را به هم می زنند و با ایجاد نا امنی ها، باعث مشکلات اقتصادی برای خود می شوند.

هاشمی رفسنجانی، گسترش روابط ایران و ایرلند را دارای زمینه های بسیار خوبی برای گسترش و تعمیق دانست و گفت: همه اروپایی ها باید بدانند که ایران برای تعامل با همه دنیا جدی است.

29231

 

کد N709314