معاون پارلمانی وزارت کشور دولت اصلاحات:

غریبه‌دانستن نیروهای اصیل انقلاب، ابهام آیندگان را به همراه خواهد داشت

سیاست داخلی

امام همواره نسبت به حضور همه آحاد ملت و گروه‌های سیاسی حساسیت داشتند و تأکید داشتند تکیه بر وحدت کلمه رمز پیروزی است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت کشور دولت اصلاحات همزمان با فرارسیدن ایام دهه فجر، با تأکید بر اینکه یکی از ویژگی‌های اصلی پیروزی انقلاب اسلامی حضور همه آحاد ملت و گروه‌های سیاسی در مبارزات علیه رژیم ستم شاهی، بود، گفت: امام همواره نسبت به این ویژگی بارز حساسیت داشتند و تأکید داشتند که تکیه بر وحدت کلمه رمز پیروزی است.

به گزارش ایلنا، محمود میر لوحی، با اشاره بر لزوم پرهیز از انحصارطلبی در جریان انقلاب اسلامی توسط گروه‌های سیاسی، افزود: آنچه در شرایط کنونی می تواند مانند سهم مهلکی برای کشور عمل کند، ایجاد انحصار در مورد انقلابی است که همه اقشار اجتماعی از کشاورز وروستایی گرفته تا حوزوی وروحانی در آن حضور داشته اند و باید در مقابل چنین آسیبی هوشیار بود.

وی با انتقاد از برخی بی اخلاقی‌های سیاسی که در هشت سال گذشته رواج یافته است، تصریح کرد: از دیگر سو عده‌ای که در زمان آمدن امام به ایران و اوج گیری مبارزات مردمی، با طرح مباحثی نظیر اینکه چه کسی می خواهد جواب خون‌های ریخته شده را بدهد، سعی در کمرنگ کردن مبارزات مردمی علیه رژیم ستم شاهی را داشتند امروز در صدد هستند نیرو‌های اصیل انقلاب را از صحنه دور کنند.

میر لوحی، یادآور شد: در پیروزی انقلاب اسلامی، افراد و شخصیت‌هایی مبارزی بودند که با حضور در کنار امام ره از سال42، در قربت، تبعید، شکنجه‌ها و تحمل محدودیت‌ها با امام همراه بودند و پس از آن نیز در عرصه جنگ حضور یافتند واکنون نباید زحمات آن ها فراموش شود.

این مقام مسئول در دولت هشتم، تصریح کرد: اگر امروز قرار باشد برخی نیرو‌های اصیل انقلاب نظیر آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله صانعی، آیت الله موسوی اردبیلی و حجت الاسلام سید محمد خاتمی در عرصه کنونی کشورحضور نداشته باشند وآن‌ها را غریبه به حساب آوریم، در میان آیندگان سوالات جدی در مورد یاران امام راحل پیش خواهد آمد.

کد N708822