رسایی در جلسه سوال از طيب نيا:

به خاطر دهه فجر از سوال خود انصراف نمي‌دهم/دلایل افزایش شاخص‌های بورس

سیاسی

حميد رسايي گفت: به من گفتند به دلیل ایام دهه فجر از سوال خود منصرف شوم اما بنده به دلیل ایام الله دهه فجر سوال خود را مطرح می کنم تا مردم بدانند که روزگاری در این کشور حاکمانی بودند که پاسخگو نبودند

به گزارش خبرنگار مهر، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز هم دولت پاسخگو است و هم مجلس با سوالات خود قصد کمک به دولت را دارد و بنده سوال خود را مطرح می کنم تا مردم به انقلاب امیدوار باشند و بدانند که مجلس حرف دل آنها را می زند و نباید تلقی مردم این باشد که حاکمان در رأی حاکمیت نسبت به مشکلات بی تفاوت هستند.

وی تصریح کرد: هم دولت روحانی و هم مجلس همه برای استقلال و آزادی و رفع مشکلات مردم تلاش می کنند، بنابراین باید گفت که نزول کاهش شدید بورس و تلاطم بازار سهام و سرمایه که امروز وزیر برای پاسخگویی به آن به صحن علنی مجلس آمده است در حقیقت دغدغه 7 میلیون نفر از مردم است که با احتساب خانواده های آنها به 20 میلیون نفر می رسد.

وعده هاي روحاني موجب افزايش شاخص هاي بورس

رسایی تأکید کرد: با نگاه به نمودارهای مربوط به بازار سرمایه مشخص می شود که صعود عادی و معمولی شاخص بورس که روی 35 هزار تا 45 هزار بوده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری وقتی در رقابت های انتخاباتی مورد توجه کاندیدا قرار می گیرد به دلیل وعده های داده شده و ایجاد امید رو به صعود غیر عادی می کند و به 50 هزار واحد می رسد.

این نماینده مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین اینگونه وعده دادن به مردم در رسیدگی و حمایت از بازار سرمایه که بیشتر مورد توجه روحانی در ایام تبلیغات انتخاباتی قرار می گیرد در دل سرمایه گذاران امید ایجاد می کند خصوصا روحانی در ایام تبلیغات تنها کاندیدایی است که نماینده ویژه به تالار بورس می فرستد.

پيام غير رسمي روحاني به بازار بورس از طريق مرد 1000 ميلياردي

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: نعمت زاده به نمایندگی از روحانی به تالار بورس می رود و با سخنان خود سرمایه گذاران را تشویق می کند که به روحانی رأی دهند، چون روحانی در نظر دارد توسعه بازار سرمایه را در قالب یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشور در اولویت قرار دهد و بلافاصله این موضوع در صدر سایت های بورس قرار می گیرد.

وی ادامه داد: اما ای کاش روحانی وقتی نماینده ای که ثروتش حدود هزار میلیارد است به بورس می‌فرستاد به او می گفت به جای سخنرانی در وعده دادن سرمایه اش را در بازار بورس سرمایه گذاری کند.