کشته و زخمی شدن 22 نفر در جریان ناآرامیها در بنگلادش

سیاسی

رسانه ها از کشته و زخمی شدن 22 نفر بر اثر انفجار بمب در شرق بنگلادش خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری بی بی سی، بر اثر انفجار بمب کار گذاشته شده در یک اتوبوس در شرق بنگلادش هفت نفر کشته و 15 فرد دیگر زخمی شدند.

در همین رابطه یک افسر پلیس بنگلادش با اشاره به اینکه این انفجار ساعت 3:30 بامداد (به وقت محلی) در منطقه «کومیلا» در شرق بنگلادش روی داد از کشته و زخمی شدن 22 نفر خبر داد.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته اما رهبر اپوزیسیون خواستار برگزاری تظاهرات در سالگرد برگزاری انتخابات سال گذشته شده است.

در همین رابطه خبرگزاری آسوشیتد پرس با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع در بنگلادش از افزایش تدابیر امنیتی در سالگرد انتخابات پارلمانی و بازداشت شماری از فعالان اپوزیسیون خبر داده است.

خبرگزاری فرانسه همچنین از حبس «خالده ضیا» رهبر اپوزیسیون بنگلادش در دفترش در آستانه تظاهرات حامیانش با هدف جلوگیری از شرکت وی در تظاهرات گسترده در این کشور خبر داده است.

این درحالیست که یکی از بازرسان پلیس ضمن رد حبس خالده ضیا به زور در دفترش و استقرار تعداد زیادی نیروی امنیتی در اطراف دفاتر تاکید کرد که خالده ضیا بازداشت نشده و تنها تدابیر امنیتی بیشتر شده است.