واکنش عراقچی به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ایران مسائل دفاعی کشور را به هیچ وجه قابل مذاکره نمی‌داند

سیاسی

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشور در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت خارجه امریکا گفت: ایران مسائل دفاعی کشور را به هیچ وجه قابل مذاکره نمی‌داند.

به گزارش خبرگزاری مهر، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درخصوص پرتاب ماهواره فجر به فضا اظهار داشت: ارسال ماهواره فجر به فضا و قرار دادن آن در مدار زمین، که به پشتوانه فناوری و دانش علمی پیشرفته فرزندان این مرز و بوم صورت گرفته است، در راستای رویکرد دراز مدت جمهوری اسلامی ایران برای حضور در فضا و تقویت زیر ساخت های ارتباطاتی و اطلاعاتی کشور صورت گرفته است.

 وی با اشاره به ماهیت کاملاً علمی و اقتصادی این پرتاب گفت: ماهواره بر سفیر که این ماهواره را در مدار زمین قرار داده است نیز به دست توانای متخصصین سازمان هوافضای وزارت دفاع به منظور حضور در فضا با اهداف کاملاً صلح آمیز طراحی و ساخته شده است.

 عراقچی در عین حال اضافه کرد: برنامه موشکی کشورمان ماهیت کاملاً دفاعی دارد و جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان مسائل دفاعی کشور را قابل مذاکره نمی داند و در مورد آن حاضر به گفتگو با هیچ طرف خارجی نیست.

  وی افزود: بدین لحاظ هیچگاه در چارچوب گفتگوهای هسته ای کشورمان با 1+5 چه در گذشته و چه در حال حاضر اجازه طرح و مذاکره درخصوص توان دفاعی و موشکی کشور داده نشده و در آینده نیز داده نخواهد شد.