تظاهرات حامیان حماس در غزه در محکومیت حکم اخیر دادگاه مصر علیه "قسام"

حماس

صدها تن از طرفداران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در تظاهرات گسترده صدور حکم اخیر دادگاه مصر را که نام گردان‌های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار داده است، محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه الجزیره، صدها تن از طرفداران جنبش حماس در نوار غزه، با برگزاری تجمعات و سر دادن شعارهایی در حمایت از گردان‌های عزالدین قسام و مقاومت فلسطین، صدور حکم مذکور را محکوم کردند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود «گردان‌های قسام، نیروهای مقاومت هستند، نه تروریست» و «همه ما نیروهای قسام هستیم».

جنبش حماس اعلام کرد که در اعتراض به صدور حکم دادگاه مصر که در واقع حکمی بسیار خطرناک است، در استان‌های مختلف نوار غزه تظاهرات‌های برگزار خواهد کرد.

مشیر المصری، یکی از رهبران جنبش حماس نیز اعلام کرد: حکم صادر شده از سوی دادگاه مصر بسیار عجولانه و نمونه وقوع کودتایی در تاریخ است و هرگز طبق خواسته مردم مصر که همواره پشتیبان مقاومت و فلسطین هستند، نیست.

مشیر المصری، ضمن مخالفت با مداخله مصر در امور مقاومت فلسطین تاکید کرد که امنیت ملی مصر در گرو امنیت ملی فلسطین است.

وی از تمام سران کشورهای عربی و جهان اسلام خواست تا از اجرای این تصمیم مصر که به منزله اهانت به کرامت و مقدس بودن مقاومت فلسطین است، ممانعت کنند.

این حکم در حالی صادر شد که مصر به عنوان میانجی اصلی برقراری مذاکرات آتش‌بس میان طرفین فلسطینی و اسرائیلی و پرونده آشتی فلسطین به شمار می‌رود.

انتهای پیام

کد N707942