افشای همکاری اطلاعاتی غربی، عربی و اسرائیلی برای تشکیل جبهه مسلح در جنوب سوریه

سوريه

برخی منابع از همکاری اطلاعاتی غرب، برخی کشورهای عربی و اسرائیل برای تشکیل جبهه مسلح در جنوب سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، منابع اعلام کردند که قرار است تشکیلات جدیدی از طریق تلفیق ده‌ها گروه مسلح در جبهه جنوبی سوریه در راستای آمادگی برای جنگی بزرگ و رسیدن به مرزهای دمشق ایجاد شود و این تشکیلات جدید که دارای حامیان مختلفی است فعالیت و همکاری اطلاعاتی کشورهای غربی و هماهنگی اسرائیل و اردن را برای افزایش تهدیدات علیه دمشق نشان می‌دهد.

این تشکیلات جدید مثل دیگر گروه‌های مسلح در درعا و «نیطره» نیروهای خود را برای جنگی بزرگ جمع‌آوری می‌کند.

10 هزار تن از این تروریست‌ها افرادی هستند که سازمان اطلاعات اردن از طریق ارتش الیرموک آنها را برای برقراری امنیت در منطقه حائلی در شرق درعا و کنترل فعالیت گروه‌های سلفی اردن برای این جبهه در نظر گرفته است. ارتش الیرموک به ممانعت از سیطره بر خط زمینی تجاری اردن و کشورهای حوزه خلیج فارس از طریق درعا کار گماشته شده بود.

لشگر اول این تشکیلات در اتاق عملیات امان به عربستانی‌ها نزدیک‌تر است. زیاد حریری فرمانده این لشگر است که شامل 37 تیپ و هزاران نیرو است و به قبایل منطقه گرایش نزدیکتری دارند.

در واقع این لشگر از سوی عربستان و اردن مسلح می‌شود و ماهانه ده‌ها تن از کسانی که در عربستان و اردن آموزش می‌بینند به این لشگر می‌پیوندند.

اداره این تشکیلات جدید که به دست اسرائیل یا امان است برای رسیدن به جنوب غرب دمشق تلاش می‌کند.

انتهای پیام

کد N707897