/انسجام داخلی؛ پاسخ به تحریم ها/

یحیوی: دشمن تلاش دارد با فشار اقتصادی انسجام ملی مردم ایران را کم کند

دهه فجر

مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی مهندسی می‌گوید که دشمن تلاش دارد با فشار اقتصادی انسجام ملی مردم ایران را کم کند.

سیدمحسن یحیوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که یکی از عوامل همبستگی مردم ایران اعتمادشان به نظام جمهوری اسلامی است اظهار کرد: آنچه تاکنون دشمن از آن ضربه خورده همبستگی مردم و به دنبال آن اعتمادشان به جمهوری اسلامی است و به همین دلیل یکی از ابزارهای مهم دشمن این است که با تحریم و فشار اقتصادی اعتماد مردم به نظام را کم کند و انسجام ملی را از بین ببرد.

وی ادامه داد: دشمن تصور می‌کند که تحریم ها از نظر اقتصادی باعث شکایت مردم خواهد شد و تلاش دارد برای جلوگیری از وفاق بین مردم این شکاف را ایجاد کرده و از طریق رخنه به وجود آمده ضربه خود را وارد کند، ولی در ایران اسلامی به فضل الهی و با بصیرتی که در مردم هست و اعتمادی که به رهبر معظم انقلاب وجود دارد تاکنون دشمن نتوانسته موفق شود .

یحیوی با اشاره به فشار اقتصادی و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: به طور قطع اقتصاد مقاومتی نه در شعار، بلکه در عمل به دست خواهد آمد. اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد غیر متاثر از فشار دشمن و این‌که دشمن نتواند مثلاً با پایین آوردن قیمت نفت به اقتصاد ایران ضربه بزند. ما باید طوری برنامه ریزی کنیم که روند طبیعی جامعه مستقل از فشارهای بیرونی بدون خدشه به کار خود ادامه دهد و به طور مثال اگر درآمدهای نفتی بالا پایین شد فشاری به وجود نیاید، بلکه با بالارفتن درآمد نفت پروژه های بیشتری به سرانجام برسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد ریاضتی است گفت: ممکن است اقتصاد مقاومتی مقداری ریاضتی شود، ولی نه خیلی زیاد . اقتصاد مقاومتی یعنی اتصال پروژه های اقتصادی کشور به نفت حذف شود و بتوانیم بدون وابستگی به نفت پروژه ها را به سرانجام برسانیم. هر چه از بودجه های غیر ضروری کمتر شود و خیلی از تشریفات ها و هزینه هایی که توقفشان ضربه ای به اقتصاد کشور وارد نمی کنند، کاهش یابد و صرفه جویی صورت گیرد مبنای اقتصاد مقاومتی خواهد بود. ما می توانیم بعضی از مخارج که فشار اضافه به حساب می آیند را حذف کنیم و با این کار دشمن مایوس شود. با مایوس شدن دشمن قطعا تحریم ها و فشارها نیز کمتر خواهد شد.

مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی مهندسی در پایان اظهار کرد: انسجام ملی قطعا در حل مشکلات و تحمل فشارها کمک خواهد کرد و به فضل الهی با بصیرتی که در مردم وجود دارد 22 بهمن پرشوری را خواهیم دید تا دوباره این انسجام ملی را به رخ بکشیم، چون مردم بر خلاف برخی احزاب و گروه ها بداخلاقی نمی کنند و فارغ از هر نگرشی که دارند در چنین مراسمی شرکت خواهند کرد که در ایجاد انسجام ملی تاثیر بسزایی دارد. ان‌شاء الله گروه ها و احزاب نیز به جای نگاه به منافع گروهی ، به منافع نظام اسلامی فکر کنند و با ایجاد شور به این انسجام ملی کمک نمایند.

انتهای پیام

کد N707664