تیموشنکو: نشست مینسک فرصتی برای جدایی طلبان بود

یولیا تیموشنکو، نخست‌وزیر سابق و رهبر حزب سرزمین پدری اوکراین به اعضای پارلمان این کشور گفت که نشست مینسک تنها فرصتی جدید برای جدایی‌طلبان هوادار روسیه ایجاد کرد و نمی‌توان از آن به عنوان یک توافقنامه صلح یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یولیا تیموشنکو، رهبر حزب سرزمین پدری اوکراین گفت: ما باید واکنش نشان دهیم و وارد عمل شویم. این به معنی کمک نظامی به اوکراین است. به معنی اعزام نیروهای حافظ صلح به نواحی مرزی بین اوکراین و روسیه است و این موضوعی است که باید در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مورد توجه قرار گیرد. همچنین باید بالاترین حد تحریم‌ها در نظر گرفته شود.

به گزارش یورو نیوز، یوری بویکو، رهبر مخالفان در پارلمان اوکراین اما با ادامه مذاکرات صلح میان دو طرف درگیر در اوکراین موافق است و می‌گوید: باید به مذاکرات ادامه دهیم. تنها مذاکره است که می‌تواند دو طرف را به سمت آتش‌بس سوق دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه نشست مینسک در این زمینه موفق نبود اما این به این معناست که باید تلاش خود را برای حل مسالمت آمیز این بحران افزایش دهیم.

اعضای پارلمان اوکراین با اشاره به این که نشست مینسک راهی برای حل بحران داخلی اوکراین در پی نداشته، بر لزوم یافتن راه‌حل های دیگر تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N707653