انتقاد لاوروف از رویکرد آمریکا در قبال اوکراین

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: اظهارات باراک اوباما در مورد انتقال قدرت در اوکراین نشان دهنده این است که واشنگتن در یک کودتای ضددولتی در کی‌یف دست داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه اعلام کرد: اظهارات باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا که سال گذشته گفته بود از تفاهم برای انتقال قدرت در اوکراین حمایت می‌کند، قرینه مویدی است از این که واشنگتن به طور مستقیم در یک کودتای ضد دولتی و مغایر با قانون اساسی در این کشور حمایت کرده است.

لاوروف تصریح کرد: اظهارات اوباما از همان ابتدا نشان می‌دهد که آمریکا از یک کودتای ضددولتی حمایت کرده که به زعم اوباما انتقال قدرت نامیده شده است.

لاوروف اظهار کرد: گفتمان اوباما نشان می‌دهد که واشنگتن قصد دارد به حمایت تمام عیار خود از دولت کی‌یف ادامه دهد و این رویکرد با هدف پایان دادن به مناقشات از طریق خشونت است.

وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد: در سراسر دنیا شرکای غربی ما خواهان مذاکره‌ میان دولت‌ها و جناح مخالف هستند اما به دلایلی اوکراین در این مورد استثنا واقع شده و شرکای غربی ما خواهان مذاکره میان طرفین درگیری‌ها در این کشور نمی‌شوند بلکه همواره تاکید دارند که از دولت کی‌یف حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

کد N707636