کشته شدن 8 پلیس و 14 شبه‌نظامی در افغانستان

حمله مسلحانه به نیروهای پلیس در قندهار به کشته شدن دست‌کم 4 نیروی پلیس منجر شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک سخنگوی ولایت قندهار به خبرنگاران گفت: دو نیروی پلیس که ظاهرا وابسته به طالبان بوده‌اند، در منطقه میوند به سمت دیگر نیروهای پلیس تیراندازی کردند که در اثر آن چهار پلیس کشته شدند.

این مقام افغان گفت که بررسی ها در مورد این اتفاق در حال انجام است و جزئیات بیشتر پس از پایان این بررسی‌ها اعلام خواهد شد.

در همین حال یک سخنگوی طالبان اعلام کرد که در جریان رویداد اخیر اعضای طالبان موفق شدند با مهره‌های نفوذی عملیاتی را علیه پلیس انجام دهند که بر اثر آن 7 تن کشته شده‌اند.

از سوی دیگر، در پی حمله طالبان به یک مرکز امنیتی در ولایت هرات در غرب افغانستان، چهار پلیس کشته شدند.

کامران علیزی، رییش شورای ولایتی هرات می‌گوید که این رویداد در یک مرکز امنیتی در ولسوالی چشت شریف هرات رخ داده است. او در گفت‌وگو با رسانه‌ها دلیل اصلی وقوع این رویداد را تعیین مقام‌های جدید امنیتی هرات و عدم آشنایی آنان با منطقه خوانده است.

در همین حال، نیروهای ارتش افغانستان با همکاری پلیس این کشور عملیات مشترکی انجام دادند که در اثر آن 14 شبه نظامی کشته شدند. این عملیات‌ در منطقه قیصر ولایت فریاب و در 48 ساعت گذشته انجام شد. از میان شبه‌نظامیانی که در جریان این عملیات کشته شدند، دو تن ازبک و یک تن دیگر چچنی بودند.

انتهای پیام

کد N707630