افزایش آمار شکایات از پلیس انگلیس

کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات پلیس انگلیس اعلام کرد: آمار شکایت‌ها از نیروهای پلیس این کشور در سال‌های 2013 و 2014 در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، براساس گزارش این کمیسیون میزان شکایت‌ها از نیروهای پلیس انگلیس در سال 2013-2014 در مقایسه با سال 2012-2013، ‌15 درصد افزایش یافته است.

کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات پلیس انگلیس همچنین اعلام کرد که این رقم در مقایسه با سال های 2004 و 2005 افزایش 52 درصدی داشته است.

در بیانیه ای که از سوی دام آنه اورز، کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات پلیس انگلیس صادر شد، آمده است، در شکایت‌هایی که در دو سال اخیر از پلیس به ثبت رسیده است 38 درصد افراد گفته اند که به عادلانه بودن سیستم رسیدگی به شکایات از پلیس اعتقادی ندارند.

همچنین براساس این گزارش بیشتر شکایت‌های به ثبت رسیده مربوط به پلیس لندن با 7 هزار و 115 مورد شکایت است.

در گزارش کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات پلیس انگلیس همچنین به این موضوع اشاره شده است که تمایل شهروندان انگلیسی به ثبت شکایت از عملکرد پلیس در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

اورز خاطرنشان کرد که آمارها نشان می‌دهد به اعتقاد انگلیسی ها سیستم رسیدگی به شکایات از پلیس سیستمی پیچیده و بوروکراتیک است.

انتهای پیام

کد N707628