حکیم:

مقابله با تروریسم در خارج عراق دشوار است

سیاسی

رئیس مجلس اعلای عراق در دیدار سفیر رومانی مقابله با داعش را در داخل عراق به مراتب آسانتر از مقابله با این گروهک تروریستی در دیگر کشورها دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه، ژاکوب پرادا سفیر رومانی در بغداد در دیدار با عمار حکیم گفت: ما با گروههای تروریستی تعاملی نداریم و هیچ تجهیزاتی به آنها نمی دهیم.

وی تاکید کرد: رومانی فقط با دولتها تعامل دارد و با گروهها و سازمانهایی که به روابط میان عراق و رومانی خدشه وارد کنند هرگز تعامل نمی کند.

از سوی دیگر رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق نیز ضمن تایید سخنان سفیر رومانی در تکذیب رابطه با گروههای تروریستی ابراز امیدواری کرد که این شایعات مطرح شده به روابط تاریخی میان طرفین ضربه نزند.

وی افزود: جهان به مبارزه با تروریسم و افراط گری در هر نقطه توجه دارد و اگر با تروریسم در عراق مقابله نشود، مقابله با آن در دیگر کشورها دشوار است.

شایان ذکر است که حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق خواستار دخالت فوری حیدر العبادی برای توقف قراردادی به ارزش 300 میلیون دلار میان داعش و رومانی برای فروش مهمات و سلاح  با حمایت مالی یک کشور همسایه عراق شده بود.