توضیحان مدیر روابط عمومی دانشگاه تهران درباره خبر بازگشت به کار داوود سلیمانی

دانشگاه تهران,نيلي احمد آبادي

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه تهران بیان این‌که متاسفانه برخی جوسازی و فضا سازی های رسانه ای به دور از اخلاق حرفه ای و صنفی و با هدف‌های تخریبی انجام می‌شود اظهار کرد: من به عنوان یک دانشگاهی با یادآوری سنت و سیره ائمه اطهار مبنی بر درست‌گویی و رعایت عدالت و انصاف، رسانه‌ها را به اخلاق و عمل به اصول حرفه ای دعوت می‌کنم؛ چرا که وظیفه رسانه‌ها تنویر افکار عمومی است و باید تلاش کند تا با پرهیز از تشویش افکار عمومی از هر گونه دروغ پراکنی بپرهیزند.

احمدرضا خضری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به ادعای اخیر برخی از رسانه ها درباره اقدامات انجام شده در دانشگاه تهران از سوی نیلی احمد آبادی سرپرست این دانشگاه، با تاکید بر این‌که این شایعات، با هدف قرار دادن شخص آقای نیلی احمدآبادی مطرح شده است، اظهار کرد: برخی از رسانه ها در شرایطی که احتمال مطرح شدن موضوع ریاست آقای نیلی احمدآبادی بر ریاست دانشگاه تهران وجود دارد، با طرح برخی شایعات به دنبال تخریب چهره ایشان هستند.

وی با بیان این‌که به نظر می رسد این ادعاها و شایعات به نوعی سازمان یافته است، افزود: متاسفانه با مطرح شدن یکسری مطالب کذب، عده ای بدون رعایت کردن هیچ کدام از اصول اخلاقی و حرفه ای و صنفی به خود اجازه داده اند که به راحتی با طرح چنین موضوعاتی به افراد اتهام بزنند.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه تهران همچنین با تاکید بر این‌که این افراد برای رسیدن به هدف مورد نظر خود از بیان هر گونه شایعه ای خودداری نمی کنند، خاطر نشان کرد: یکی از شایعاتی که برخی از رسانه‌ها مطرح کرده‌اند، موضوع صدور حکم بازگشت به کار آقای داود سلیمانی از سوی سرپرست دانشگاه تهران است. این در حالی است که تا کنون هیچ حکمی از سوی آقای نیلی احمدآبادی در این رابطه صادر نشده است.

خضری با بیان اینکه فرایند بازگشت به کار اساتید دانشگاه و اعضای هیأت علمی فرایندی طولانی و در عین حال قانونی است، گفت: آنچه که برای بازگشت به کار اعضای هیأت علمی که بازنشسته شده اند بر ارسال روال طبیعی اتفاق می افتد، این است که آن دسته از اعضای هیأت علمی که احساس می‌کنند به ناحق بازنشسته شده‌اند ابتدا به گروه مربوطه خود در خواستی مبنی بر بازگشت به کار می دهند. چنانچه این در خواست به تائید گروه مربوطه برسد دانشکده‌ی مربوطه درخواست بازگشت به کار مورد نظر را به دانشگاه ارسال می‌کند.

مدیر کل حوزه ریاست دانشگاه تهران ادامه داد: در مرحله بعد دانشگاه درخواست بازگشت به کار فرد مورد نظر را به وزارت خانه متبوع ارسال می‌کند و آن وزارت خانه نیز درخواست مذکور را به هیأت دولت ارجاع می‌دهد. چنانچه این موضوع در هیأت دولت مورد تصویب قرار بگیرد فرد متقاضی بازگشت به کار می تواند به کار خود بازگردد.

وی با بیان اینکه آقای سلیمانی نیز با طی کردن این فرایند به گروه مربوطه در خواست بازگشت به کار داده است گفت: اعضای گروه مربوطه با اتفاق نظر با درخواست بازگشت به کار آقای سلیمانی موافقت کردند و دانشکده مروبطه نیز این درخواست را به دانشگاه فرستاده است. دانشگاه نیز در خواست آقای دکتر سلیمانی را به وزارت خانه ارجاع داده است و روال مربوطه در حال طی شدن است.

خضری همچنین اظهار کرد: از سوی دیگر برخی رسانه‌ها ادعا کرده‌اند که آقای داود سلیمانی در گذشته مدیر کل کوی دانشگاه بوده و اکنون نیز با حکم سرپرست دانشگاه تهران به سمت مدیر کلی کوی منصوب شده است.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه تهران با تاکید بر این‌که این موضوع اساسا کذب محض است، افزود: در حال حاضر فرد دیگری مدیریت کوی دانشگاه را بر عهده دارد و این فرد نیز هیچ ارتباطی با دکتر سلیمانی ندارد. آقای سلیمانی نه مدیر کل کوی بوده و نه چنین حکمی دریافت کرده و نه تاکنون بازگشت به کار داشته است.

وی در ادامه با اشاره به ادعاهای مطرح شده از سوی برخی رسانه‌ها در تخریب شخصیت نیلی احمدی

آبادی خاطر نشان کرد : این رسانه ها مدعی شده اند که آقای فرجی دانا در دوران وزارت در وزارت علوم آقای نیلی احمدآبادی را برای تصدی ریاست دانشگاه تهران به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی کرده‌اند و این موضوع پس از بررسی صورت گرفته در این شورا رد شده است. این در حالی است که در زمان آقای فرجی دانا هیچ گاه نیلی احمد آبادی به عنوان ریاست دانشگاه تهران به شورای عالی انقلاب فرهنگی معرفی نشده است.

خضری برکنار شدن تعدادی از مدیران دانشگاه تهران را از دیگر موضوعات کذب مطرح شده از سوی برخی از رسانه‌ها دانست و گفت: برخی از رسانه‌ها مدعی شده اندکه آقای نیلی احمدآبادی در دوران سرپرستی خود در دانشگاه تهران تعداد 18 نفر از نیروهای ارزشی و مدیران این دانشگاه را برکنار کرده است. این در حالی است که در این دوران به جز یکی دو مورد، کسی از کار برکنار نشده است.

مشاور رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: آنچه که در این دوران اتفاق افتاده طی فرایندی طبیعی بوده است؛ چرا که بر اساس مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه مدیریت‌ها در دانشگاه تهران دو دوره دو ساله یا سه ساله است در همین راستا نیز کسانی که در این مدت دو دوره‌ی مدیریت‌شان تمام شده است جای خود را به افراد دیگری داده اند.

وی با بیان این‌که به دلیل توانایی مدیران قبلی از آن‌ها در بخش های دیگر دانشگاه استفاده شده یا این افراد در وزارتخانه یا نهادهای دولتی دیگر مشغول به کار شده‌اند خاطر نشان کرد : بنابراین چناچه مدیری در این مدت جابجا شده است یا دلیل اتمام دوره مدیریتی بوده یا این فرد درخواست استعفا کرده یا این‌که در وزارتخانه یا نهاد دیگری مامور و مشغول به کار شده است، بنابراین اصلاً موضوع کنار گذاشتن مدیران و افراد ارزشی در دانشگاه تهران از سوی آقای نیلی احمدآبادی صحت ندارد.

مدیر کل روابط عمومی دانشگاه تهران همچنین با بیان این‌که در حال حاضر اکثر اعضای هیأت علمی دانشگاه از افرادی هستند که از دوران قبل در این سمت بوده اند، گفت:‌در حال حاضر معاونان آموزشی، اداری مالی ، فرهنگی و برنامه ریزی و فناوری اطلاعات از جمله مدیرانی هستند که در دوران قبل نیز در این سمت‌ها بوده اند. معاونان پژوهشی دانشجویی و بین‌المللی و همچنین مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی نیز علاوه بر اتمام دوره مدیریتی شان یا درخواست ماموریت به وزارتخانه دیگری را داده اند یا اینکه درخواست بازنشستگی کرده اند.

وی در پایان با بیان این‌که متاسفانه برخی جوسازی و فضا سازی های رسانه ای به دور از اخلاق حرفه ای و صنفی و با هدف‌های تخریبی انجام می‌شود اظهار کرد: من به عنوان یک دانشگاهی با یادآوری سنت و سیره ائمه اطهار مبنی بر درست‌گویی و رعایت عدالت و انصاف، رسانه‌ها را به اخلاق و عمل به اصول حرفه ای دعوت می‌کنم؛ چرا که وظیفه رسانه‌ها تنویر افکار عمومی است و باید تلاش کند تا با پرهیز از تشویش افکار عمومی از هر گونه دروغ پراکنی بپرهیزند.

انتهای پیام

کد N707366