دردسر انگلیس برای دفع زباله‌های هسته‌ای

حفاظت از زباله‌های هسته‌ای برای جلوگیری از تشعشع رادیواکتیو از این مواد سالانه میلیاردها دلار هزینه دارد اما هنوز هم یک راه‌حل مناسب برای دفع زباله‌های هسته‌ای در بلند مدت وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از پایگاه خبری ایندیپندنت، پیش از این کنسرسیومی از چند شرکت هسته‌ای اروپایی برای حل مشکل دفع ایمن زباله‌های هسته‌ای یکی از سایت‌های هسته‌ای انگلیس به دستور دولت انگلیس به دلیل ناکارآمدی منحل شد.

این یکی از تازه‌ترین پس‌رفت‌های ایجاد شده در کشوری است که معتقد است استفاده از انرژی هسته‌ای تنها راه کاهش آلودگی کربنی محیط زیست است اما هنوز موفق به پیدا کردن راه‌حل مناسب برای از بین بردن دائمی پسماندهای هسته‌ای رادیواکتیو نشده است.

دفع زباله‌های هسته‌ای سایت اسلافیلد انگلیس که بزرگ‌ترین سایت هسته‌ای این کشور است سالانه حدود 2 میلیارد دلار برای دولت این کشور هزینه در پی داشته است و انتظار می‌رود این روند تا نیم قرن آینده ادامه داشته باشد.

تاکنون استخدام صدها نفر از متخصصان برای رفع مشکل احتمال تشعشع رادیو اکتیو در صورت بروز هرگونه حادثه یا گدازش در این سایت، هزینه‌های این سایت را به 70 میلیارد دلار رسانده است.

انتهای پیام

کد N707255