چند رو زپس از آزمایش موشکی هند؛

پاکستان موشک بالستیک جدیدش را با موفقیت آزمایش کرد

پاکستان امروز (دوشنبه) با موفقیت یک موشک کروز جدید را که قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای و متعارف با برد 350 کیلومتر بوده و بسیاری از شهرهای هند را در تیررس قرار می‌دهد، آزمایش کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری هند، ارتش پاکستان اعلام کرد: موشک بالستیک رعد که امروز (دوشنبه) با موفقیت آزمایش شد، پاکستان را قادر می‌سازد تا به قابلیت رویایی راهبردی در زمین و دریا دست پیدا کند. این ارتش عنوان کرد موشک رعد از تکنولوژی کروز بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌کند که تنها کشورهای معدودی در جهان آن را در اختیار دارند.

ارتش پاکستان همچنین عنوان کرد موشک نوین کروز رعد دارای قابلیت‌های رادارگریز بوده و در ارتفاع پایین پرواز می‌کنند و قابلیت مانوردهی بالایی داشته و می‌تواند کلاهک‌های هسته‌ای و راهبردی را با دقت زیاد حمل کند.

ژنرال زبیر محمود حیات، مدیرکل بخش طراحی راهبردی ارتش پاکستان پس از آنکه به دانشمندان و مهندسان پاکستانی دستیابی به یک چنین برتری تاریخی را تبریک گفت این موفقیت را گامی مهم به سوی تقویت قابلیت بازدارندگی پاکستان دانست.

در بیانیه ارتش پاکستان آمده است برنامه‌های راهبردی پاکستان تنها به هدف دستیابی به ثبات راهبردی در منطقه هستند. وی همچنین از قابلیت‌های فنی ، فداکاری‌ها و تعهد دانشمندان پاکستانی که با تمام تلاش خود را وقف یک چنین موفقیتی کردند قدردانی کرد و همچنین نسبت به آمادگی عملیاتی نیروهای راهبردی پاکستان شامل مفاهیم به کارگیری و استقرار، غنی سازی،‌ارتقا و آموزش همه رده‌ها در حوزه‌های فنی و عملیاتی ابراز اطمینان کرد. همچنین ممنون حسین، رییس جمهور و نواز شریف، نخست وزیر پاکستان نیز آزمایش موفقیت آمیز موشک راهبردی رعد را تبریک گفتند.

انتهای پیام

کد N707245