آشنا در مراسم رونمایی از شبکه شمس:

دولت تکلیف خود با نخبگان را بداند

دولت

هیچ‌گاه حکومت‌ها بی‌نیاز از دانشمندان و دانشجویان نبودند و نخواهند بود اما متاسفانه جریان‌های سیاسی مجال حضور به نخبگان و اندیشمندان نداده‌اند.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور اظهار کرد: این جلسه به مناسبت رونمایی از یک شبکه ملی به نام شمس برگزار شده و هدف آن مشارکت نخبگان در سیاست‌گذاری‌های عمومی کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ حسام‌الدین شمس در مراسم رونمایی از شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی (شمس) ابراز داشت: سال‌های سال مبالغ بسیار زیادی برای تربیت نخبگان و دانشجویان از محل بودجه و ثروت ملی هزینه شده تا هزاران دانشجو و دانشمند در کشور رشد کنند.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری ادامه داد: هیچ‌گاه حکومت‌ها بی‌نیاز از دانشمندان و دانشجویان نبودند و نخواهند بود اما متاسفانه جریان‌های سیاسی مجال حضور به نخبگان و اندیشمندان٬ در جهت مشارکت در سیاست‌گذاری‌های عمومی کشور را نداده‌اند و اگر بهتر بخواهیم بگوییم حضور اندیشمندان محدود شده٬ چراکه حضور اندیشمندان و دانشجویان از قدیم‌الایام تبعات زیادی برای حاکمان داشته است و معمولا دانشمندان با نفی رو به رو می‌شدند.

وی با اشاره به اینکه دولت باید تکلیف خود را با نخبگان بداند٬ بیان داشت: دولت در ابتدای امر باید تکلیف خود را با نماینده نخبگان ملت معلوم کند به گونه‌ای که همین نخبگان در طبقات ساختمان‌های دانشگاهی حوزه‌های علمیه و حتی کارخانجات مشغول به فعالیت هستند و به صورت عادی کار می‌کنند و برای کشور همواره زحمت می‌کشند و هیچ ادعایی هم ندارند.

کد N707026