معاون سیاسی وزیر کشور:

وزارت کشور از فعالیت خانه احزاب پشتیبانی می‌کند

احزاب,وزارت كشور,خانه احزاب

معاون سیاسی وزیر کشور گفت که وزارت کشور از فعالیت خانه احزاب پشتیبانی می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور در حاشیه مراسم تجدید میثاق مدیران و کارکنان وزارت کشور با آرمان‌های امام (ره) در پاسخ به سوالی درباره عدم تشکیل جلسه کمیسیون ماده 10 احزاب، گفت: ان‌شاءالله جلسه این کمیسیون بعد از دهه فجر تشکیل خواهد شد.

وی درباره وضعیت حزب اتحاد ملت، گفت: بعد از این‌که در کمیسیون نسبت به این حزب تصمیم‌گیری شد، ان‌شاءالله اخبار مربوط به آن منتشر می‌شود.

خبرنگاری با اشاره به اظهارنظر مقیمی مبنی بر اصلاح‌طلب بودن او از وی پرسید آیا احزاب اصلاح‌طلب باید امیدوار به اخذ مجوز برای تاسیس حزب باشند؟ معاون سیاسی وزیر کشور در این باره تصریح کرد: من معاون سیاسی وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران هستم و همه احزاب قانون‌مند برای ما محترم هستند و وزارت کشور متعلق به همه مردم و احزاب است.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره نگرش امام نسبت به فعالیت سیاسی احزاب، گفت: نظر امام (ره) این بود که همه مردم و کسانی که در چارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کنند بتوانند برای تعیین سرنوشت سیاسی کشور حضور داشته باشند و لذا ما امروز تمام تلاش‌مان این است که نظر امام که همان نظر مقام معظم رهبری هم است را پیاده کنیم تا همه گروه‌ها و تشکل‌هایی که شناسنامه‌دار هستند و طبق قانون می‌توانند فعالیت کنند، فعالیت‌شان را به نحو شایسته انجام دهند.

مقیمی اضافه کرد: حضور احزاب باعث نشاط سیاسی خواهد شد و امیدواریم که وزارت کشور بتواند در انجام وظیفه قانونی خود که پشتیبانی از همه احزاب است موفق باشد.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره انتخاب استاندار برای استان مرکزی، تاکید کرد که استانداری مرکزی فعلا با سرپرست اداره می‌شود تا استاندار برای آن انتخاب شود.

وی درباره تشکیل خانه احزاب نیز گفت: ما پیگیری می‌کنیم که احزاب بتوانند خانه احزاب را راه‌اندازی کنند چرا که خانه احزاب متعلق به خود احزاب است و وزارت کشور از اینکه این خانه فعال شود پشتیبانی می‌کند.

انتهای پیام

کد N706359