تاکید گروه‌های فلسطینی بر تداوم رایزنی‌ با مصر درباره حکم اخیر علیه قسام

حماس

گروه های ملی و اسلامی فلسطین ضمن ابراز تعجب نسبت به حکم اخیر دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری در مصر که گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده است، این حکم را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گروه های ملی و اسلامی فلسطین طی بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، حکم دادگاه مصری درباره یک گروه مقاومتی را که در زمینه مقاومت در برابر اشغالگران صهیونیست و پروژه آزاد سازی فلسطین فعالیت می کند، "شتابزده" توصیف کردند.

این گروه ها ضمن تاکید بر نقش مصر و ملت آن در نبرد آزاد سازی سرزمین اشغالی فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیست، اعلام کردند: ما ضمن تسلیت شهادت تعدادی از نیروهای ارتش مصر در جریان حوادث اخیر منطقه سیناء، ابراز امیدواری می کنیم که مصر همیشه در آرامش و امنیت به سر ببرد و زمینه توقف ریخته شدن خون شهروندان مصری فراهم آید.

گروه های فلسطینی در عین حال بر تداوم تماس های خود با مصر به منظور مقابله با تبعات منفی حکم اخیر دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری درباره گردان های قسام تاکید کردند و با ابراز امیدواری نسبت به توقف جنگ رسانه ای علیه مقاومت و به ویژه جنبش حماس، هدف از این اقدامات را دامن زدن به اختلافات و ضربه زدن به روابط دیرینه دو ملت (فلسطینی و مصری) عنوان کردند.

گفتنی است که دادگاه رسیدگی به پرونده های فوری در مصر اخیرا نام گردان های قسام را در لیست سازمان های تروریستی قرار داد که این حکم واکنش گسترده گروه های فلسطینی و نیز طرف های مصری، عربی و بین المللی را به دنبال داشت.

انتهای پیام

کد N706329