۰
مقدسی در گفتگو با مهر؛

هزینه‌هایی که خبرگزاری مهر برای پیگیری مفاسد رحیمی پرداخت کرد

  • ۲۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر، با اشاره به ۵شکایت معاون اول دولت دهم از خبرگزاری مهر گفت: نمایندگان و رسانه های اصولگرا در پیگیری مفاسد اقتصادی و تخلفات رحیمی پیشتاز بودند.

رضا مقدسی مدیرعامل سابق خبرگزاری مهر، در گفتگو با خبرنگار مهر، مبارزه با مفاسد اقتصادی را از مهمترین مطالبات مردم و افکار عمومی خواند و گفت: رهبری نیزهمواره مبارزه با مفاسد اقتصادی را مورد تاکید قرار داده اند و از قوای سه گانه و دستگاههای اجرایی خواسته اند که در مبارزه با فساد اقتصادی اهتمام جدی داشته باشند؛ به همین دلیل تحقق این مطالبه عمومی و دغدغه رهبری وظیفه رسانه ها را سنگین‌تر می کند.

وی با تاکید براینکه نسبت به مسئله مبارزه با مفاسد نباید نگاه سیاسی و جناحی داشت، گفت:  مفاسد اقتصادی همچون موریانه پایه های انقلاب را تهدید می کند و مبارزه با آن یک امر ملی است و همه جناح ها و گروهها ملزم هستند که نسبت به این موضوع حساسیت داشته باشند و از وقوع آن جلوگیری کنند.

این فعال رسانه ای، گفت : سوء استفاده کنندگان و مفسدان خواسته ها و مطامع خود را مقدم بر همه چیز و همه کس می دانند و لذا هیچ یک از جناح ها و دولت ها نباید به آنها میدان ورود و حضور بدهند .

وی در ادامه با اشاره به پرونده رحیمی معاون اول رئیس دولت دهم، گفت: آقای رحیمی از همان زمانی که رئیس دیوان محاسبات شد برخی از نمایندگان نسبت به تخلفانی که از سوی وی صورت می گرفت اعتراض داشتند و موضوع این تخلفات  به رسانه ها هم کشیده شد و ما در خبرگزاری مهر نسبت به انعکاس این تخلفات پیگری های لازم را داشتیم و در بازتابش فعال بودیم.

مقدسی همچنین با اشاره به شکایت های رحیمی از خبرگزاری مهر، بیان داشت:در ارتباط با انعکاس تخلفات آقای رحیمی ۵ مورد شکایت از خبرگزاری مهر صورت گرفت که بعضی از آنها مربوط به افشاگری های آقایان نادران، توکلی و زاکانی بود و متعاقب آن ایشان نسبت به خبرگزاری مهر حساسیت پیدا کرد و از هر خبری که کوچکترین انتقادی به او داشت ، طرح شکایت می کرد.

وی یادآورد شد: چندین موضوع از سوی آقای رحیمی مورد شکایت قرار گرفت و حتی خبری مورد شکایت واقع شد که اساسا آن خبر در خبرگزاری مهر منتشر نشده بود، اما وی از راههای غیر قانونی و غیر اخلاقی به اخبار غیر منتشره مهردسترسی پیدا کرده بود و آن را مبنای جوسازی و شکایت خود قرار داد که البته خبرگزاری مهر در جریان دادرسی تبرئه و معلوم شد ادعای آقای رحیمی از اساس کذب بوده است.

این فعال رسانه ای، اظهارداشت: اساسا نوع رفتارهایی که از آقای رحیمی شاهد بودیم، بیشتر سعی می کرد با فشار حقوقی و یا شکایت های متعدد ، مخالفین و منتقدین خود را تحت فشار قرار دهد تا آنها از پیگیری هایشان عقب نشینی کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان و رسانه های اصولگرا در پیگیری مفاسد اقتصادی و تخلفات آقای رحیمی پیشتاز بودند گفت: خیلی از مواردی که از طریق دستگاههای قضایی قابل پیگیری نبود ویا پروسه پیگیری حقوقی طولانی بود و آثار و تبعات جرم را از بین می برد ، این موضوعات توسط تعدادی از نمایندگان پیگیری و در رسانه ها مطرح و اطلاع رسانی شد و از این جهت این نمایندگان و رسانه ها هزینه های سنگین حقوقی و سیاسی را در راه مبارزه با مفاسد متحمل شدند.

مقدسی، با اشاه به بررسی پرونده رحیمی در قوه قضاییه و محکوم شدن وی، گفت: بلاخره قوه قضائیه موفق شد به پرونده آقای رحیمی رسیدگی کند؛ اما انصاف این بود که این پرونده در زمان خودش رسیدگی می شد  و آثار مطلوبش را در زمان خودش بجا می گذاشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این نکته را باید توجه داشت که فساد خط قرمز نظام اسلامی است و در این زمینه با هیچ فرد و جناحی در هر رده و جایگاهی تعارف ندارد و به تخلفات آنان رسیدگی خواهد کرد.

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.