• ۴بازدید
/نقش عالمان دینی در تبیین اندیشه‌های امام (ره)/

روستاآزاد: هر چقدر در ترویج اندیشه‌های امام راحل تلاش شود، باز هم کم است

امام خميني ره ,دهه فجر

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: هر چقدر در تبیین و ترویج اندیشه‌های امام راحل تلاش شود، باز هم کم است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعید روستاآزاد در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه مجموعه‌های فرهنگی همواره باید در راستای تبیین اندیشه‌های امام (ره) گام بردارند، اظهار کرد: ما در دفتر تبلیغات اسلامی که با دستور و رویکرد امام تاسیس شده وظیفه اصلی خود می‌دانیم که اندیشه‌های امام را تبیین کنیم و بحث اساسی ما تبیین مکتب اهل بیت (ع) و نگاه امام به زندگی و دنیا است.

وی اضافه کرد: ما در این دفتر از ابتدا تاکنون خود را به عنوان واسطه بین حوزه و مردم تعریف کرده‌ایم و ماموریت اصلی ما نشان دادن اندیشه‌های امام (ره) است و سعی کرده‌ایم با چاپ کتاب‌های مربوط به امام راحل این اندیشه را تبیین و ترویج دهیم.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: ما در مناسبت‌های مختلف حدود هفت تا هشت هزار روحانی به مدارس، دبیرستان‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و دانشگاه‌ها اعزام می‌کنیم و مسئولیت اصلی و اساسی آنها تبیین اندیشه‌های امام راحل و مقام معظم رهبری است.

روستاآزاد یادآور شد: هر چقدر در تبیین و ترویج اندیشه‌های امام راحل تلاش شود باز هم کم است و باید فعالیت‌ها را بیش از اینها کنیم؛ چرا که این اندیشه‌ها نیاز تبیین است.

معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: اندیشه‌های امام راحل یک اندیشه ضدسلطه است و همواره دشمنان سعی می‌کنند که این اندیشه‌ها را کم‌رنگ کنند و با آن به مقابله بپردازند، ولی این ما هستیم که باید با فعالیت‌های فرهنگی در مقابل‌شان بایستیم.

وی گفت: اکنون صدای امام صدایی است که در مقابل تمام سلطه‌ها می‌ایستد و هر جا صدای مخالفت با سلطه باشد اندیشه‌های امام حضور دارد؛ چرا که این اندیشه‌ها با فطرت انسان سازگار است و طبیعی است که افراد به آن دل می‌بندند، ولی نباید از این موضوع غافل شویم که گاهی اوقات تبلیغات سوء می‌تواند جلوی فطرت خوب انسان‌ها را بگیرد.

انتهای پیام

وبگردی