نخست‌وزیر سوریه: داعش رو به زوال است/قنیطره و جولان در قلب سوریه باقی خواهند ماند

سوريه

نخست‌وزیر سوریه ضمن اشاره به اینکه دوره قدرت گرفتن داعش و گروه‌های مشابه آن به سر آمده است، گفت: آغشته شدن خاک سوریه به خون مقاومت، بیان وحدت مساله و سرنوشت است و قنیطره و جولان در قلب سوریه باقی خواهند ماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه الآن، وائل الحلقی، نخست‌وزیر سوریه در سخنانی مقابل پارلمان این کشور تاکید کرد: دولت سوریه همواره با تروریسم مبارزه می‌کند چراکه بازگشت امنیت و آرامش به وطن در رأس اولویت‌های ماست.

وی گفت: ارتش سوریه و نیروهای امنیت داخلی و دفاع مردمی برای کشور جانفشانی کرده و پیروزی‌هایی را برای کشور رقم زده‌اند و من با اطمینان می‌گویم که دوره قدرت گرفتن داعش و دیگر گروه‌های مشابه آن به پایان رسیده است.

الحلقی تصریح کرد: دولت سوریه با تمامی طرح‌های عربی و بین‌المللی از جمله طرح استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه برای پایان درگیری‌ها در حلب و همچنین طرح روسیه و گردهمایی میان نظام و مخالفان به خوبی برخورد می‌کند. ما به مخالفان سوری به عنوان شریک روند مذاکرات سوری - سوری نگاه می‌کنیم و خواهان ایجاد اصول سیاسی برای این مذاکرات جهت حل و فصل تمامی مسائل موجود هستیم.

الحلقی خاطرنشان کرد: سوریه با خوش‌بینی و امیدواری زیادی وارد سال جدید می‌شود و مسائل مهم و ستون‌های اصلی اوضاع کنونی ما، ادامه مبارزه ارتش با تروریست‌ها و تکفیری‌ها، پیگیری آشتی‌های محلی، آشتی ملی فراگیر، پیگیری روند سیاسی و برخورد مثبت با طرح روسیه برای موفقیت نشست‌های مشورتی میان دولت و مخالفان در مسکو، تامین امکانات برای پایداری مردم سوریه و اتخاذ اقدامات برای بازسازی سوریه است.

وی افزود: مرحله کنونی عمل به مسوولیت ملی و انسانی جهت حفظ وطن از چالش‌ها و مشکلات است.

الحلقی بر ادامه تلاش‌های ملی دولت، نهادها و گروه‌ها برای پاکسازی خاک سوریه در برابر تروریسم و تکفیر تاکید کرد و گفت: دلیل ادامه گسترش تروریسم حمایت گسترده برخی طرف‌ها از گروه‌های تروریستی از غرب استعمارگر گرفته تا برخی سازمان‌های عربی، ترکیه و اسرائیل است که از مرحله حمایت لجستیکی و تسلیحاتی گذشته و به مرحله عملیات مشترک میان دو طرف رسیده است که نمونه بارز آن حمله اسرائیل به قنیطره است.

الحلقی تصریح کرد: مردم سوریه و ارتش شجاع آن همچنان به پایداری خود در برابر تروریسم و پیروزی بر توطئه‌های تروریست‌ها که دیگر از سقوط دولت سوریه ناامید شده‌اند، ادامه می‌دهند. امروز مردم، ارتش و دولت سوریه با تروریسم جهانی و خطرناک‌ترین گروه‌های تروریستی مواجه شده‌اند که دست زدن به هرگونه اقدامی را مباح می‌دانند.

وی گفت: این تروریسم در مرزهای سوریه باقی نمی‌ماند بلکه عراق، مصر، لبنان، بلژیک، کانادا و فرانسه را نیز دربر می‌گیرد و گریبانگیر حامیان آن خواهد شد. حادثه شارلی ابدو در فرانسه نیز تنها یک مقدمه‌چینی بوده است چراکه افراد متعصب و کینه‌توز به ارزش‌های انسانی ایمان ندارند.

وی گفت: ما تحکیم روابط را با کشورهای دوست به ویژه روسیه، چین، ایران، بلاروس و همچنین گروه‌های مقاومت پیگیری می‌کنیم و ریخته شدن خون اعضای مقاومت در خاک سوریه در قنیطره بیان وحدت مساله و سرنوشت است و قنیطره و جولان در قلب سوریه باقی خواهند ماند و محل توجه رهبر وطن و محور مقاومت خواهند بود.

انتهای پیام

کد N706195