رییس کل محاکم تهران:

مهمترین سرمایه‌ انقلاب اسلامی ایران، اتحاد دینی است

سیاسی

رییس کل محاکم تهران، مهمترین سرمایه‌ انقلاب اسلامی ایران را اتحاد دینی دانست.

رییس کل محاکم تهران، مهمترین سرمایه‌ انقلاب اسلامی ایران را اتحاد دینی دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس پوریانی با اشاره به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر و تبریک این ایام فرخنده اظهار کرد: انقلاب اسلامی با اندیشه دینی و اتحاد و همدلی مردم به رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید.

وی با بیان این که مهمترین سرمایه انقلاب اتحاد است، افزود: مردم متحد تاکنون با تبعیت از رهبر معظم انقلاب از پیچ و خم‌ها و دسیسه‌های دشمنان با موفقیت عبور کردند.

پوریانی در جمع همکاران اداری و قضایی مجتمع قضایی مطهری تصریح کرد:‌ امروز با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب هر روز شاهد پیروزی انقلاب بوده‌ایم و همه اذعان دارند که انقلاب هر روز به سوی جلو گام برداشته است.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تنها یک حادثه داخلی برای تغییر یک رژیم سیاسی نبود، بلکه همان گونه که بسیاری از دولتمردان غربی در خاطرات خود از آن روزها تعبیر کرده‌اند انقلاب از دیدگاه آنان زلزله‌ای ویرانگر برای جهان غرب بود.

پوریانی که به منظور بازدید و ملاقات مردمی به همراه معاونین خود از مجتمع قضایی شهید مطهری واقع در منطقه یافت آباد تهران سخن می‌گفت، فشار کاری مضاعف به همکاران قضایی و اداری به دلیل ورودی رو به رشد پرونده‌ها به شعب و کمبود نیروی انسانی کارآمد در شهر تهران را از مهمترین دغدغه‌های دادگستری تهران در ارائه خدمت شایسته به مردم عنوان و اظهار امیدواری کرد که مسئولین ذیربط بتوانند نسبت به برطرف کردن این مشکل تصمیمات سازنده‌ای را اتخاذ کنند.

پوریانی تاکید کرد:‌ محاکم تهران در حال حاضر 30 شعبه فعال بدون کادر قضایی دارد که باید با اهتمام جدی مسئولین نسبت به رفع خلاء موجود که در سطح محاکم تهران احساس می‌شود فرصت خدمتگزاری بهتر به مردم و رفع اطاله دادرسی را فراهم آوریم.

وی در ادامه با اشاره اهمیت استقلال در کار قضاوت آن را از ابزارهای مهم در احقاق حق عنوان کرد و افزود:‌ باید کاری کنیم که با حمایت از قشر زحمتکش قضات، زمینه اعتلای امر قضا را مطابق با شرع مقدس در نظام مقدس جمهوری اسلامی جاری و ساری نماییم که در پی آن عدالت شایسته و مورد رضایت آحاد مقام معظم رهبری و مردم شریف را شاهد خواهیم بود.

همچنین در این بازدید یک روزه ملاقات مردمی رئیس کل دادگستری دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در مجتمع قضایی شهید مطهری برگزار و به مشکلات حقوقی و قضایی 22 نفر از مراجعان رسیدگی شد.

این ملاقات مردمی‌ها با هدف اجرای منویات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه به منظور پاسخگویی به مردم و دیدار نزدیک و چهره به چهره و شنیدن درخواست‌های مردمی، شناخت چالش‌ها و رفع مشکلات قضایی صورت گرفت که مورد استقبال ملاقات شوندگان واقع شد.

در حاشیه این بازدید یک روزه که طی یک برنامه زمانبندی در سال 93 در حال انجام است رئیس کل محاکم تهران به همراه معاونین قضایی همچنین به بررسی و رصد برخی پرونده‌های قضایی در دادگاههای این مجتمع قضایی پرداختند و کارشناسان قضایی و اداری به همراه واحد آمار و انفورماتیک هر کدام با مراجعه به قسمت‌های مختلف مشکلات پیش رو و پیشنهادات همکاران اداری و برخی نظرات ارباب رجوع را بررسی کردند.

در بخش پایانی این بازدید همکاران قضایی و اداری طی جلسه‌ای به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و راهکارهای مختلف در خصوص خدمات بهتر و تنگناها و مشکلات را مورد بررسی قرار دادند.

ابراز نگرانی از ورودی بیش از حد پرونده‌های قضایی و کمبود کادر قضایی و اداری، لزوم توجه به امکانات رفاهی برای همکاران، لزوم ساماندهی و مشخص شدن وظایف دفاتر خدمات قضایی و توجه به معیشت همکاران از اهم موضوعات مطرح شده توسط همکاران بود.

انتهای پیام

کد N706175