در شورای اداری بناب مطرح شد:

دفع حداقلی وجذب حداکثری اولویت مسوولان باشد/ لزوم تکریم مردم در ادارات

سیاسی

بناب - امام جمعه بناب با تأکید بر ضرورت ایجاد وحدت و همدلی بین مسوولان و مردم گفت: دفع حداقلی و جذب حداکثری باید در اولویت برنامه های مسوولان باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اداری بناب ضمن گرامیداشت سالروز ورود امام خمینی(ره) به کشور و دهه مبارک فجر اظهار داشت: با توجه به موقعیت امروز نظام جمهوری اسلامی در دنیا زمان آن رسیده که در درون کشور همدیگر را تحمل کنیم و نگذاریم بین مسوولان  و مردم فاصله ایجاد شود.

وی افزود: ملت ایران با اذن خداوند منان  و در سایه وحدت و همدلی نظام دو هزار و ۵۰۰ ساله رژیم ستمشاهی را کنار زد و امروز جمهوری اسلامی ایران در سراسر دنیا بعنوان یک کشور با ثبات و مقتدر می درخشد.

امام جمعه بناب با تاکید بر نقد و انتقاد منصفانه و بجا تصریح کرد: طرح برخی مطالب از برخی تریبون ها، بجز ایجاد یأس و ناامیدی در مردم هیچ سودی برای کشور ندارد و باید مسوولان و افراد مرتبط با نظام از ایراد مطالبی که موجبات خوشحالی بیگانگان را فراهم می کند، دوری کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب در ادامه با اشاره به لزوم حفظ وحدت و یکپارچگی داخلی خاطر نشان شد: براساس تأکیدات مقام معظم رهبری نباید حاشیه سازی کنیم و دفع حداقلی و جذب حداکثری باید در رأس برنامه های مسوولان  قرار گیرد.

حجت الاسلام باقری بنابی در ادامه با اشاره به طرح برخی مطالب در خصوص سران و فعالان فتنه ۸۸ اظهار داشت: بدون شک فتنه و فتنه گر محکوم است و هرکس از فتنه و فتنه گر حمایت کند، خائن به ملت و کشور است چرا که فتنه گران با اعمال خود ضربه های جبران ناپذیری به کشور و جایگاه آن زدند و به هیچ وجه قابل حمایت نیستند.

وی در خصوص جریان مذاکرات هسته ای نیز گفت: باید نسبت به این مذاکرات و نتایج آن نگاه منطقی داشت و نباید تصور کرد که همه گره های کشور وابسته به خروجی آن است اما ولی عقل و منطق حکم می کند که باید تلاش کنیم تا تعدادی از قفل هایی که در هشت سال گذشته زده شده، باز کنیم.

امام جمعه بناب در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مجازات متهمان آدم ربایی بناب، ازمسوولان  دستگاه قضایی و نیروی انتظامی شهرستان بخاطر تلاش های شبانه روزی خود برای دستگیری و صدور حکم قصاص این افراد در سریعترین زمان ممکن تقدیر و تشکر کرد.

تکریم مردم و ارباب رجوع از اولویت های مسوولان ادارات باشد

فرماندار بناب نیز در این جلسه با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، رهبری شجاعانه امام راحل (ره) و وحدت و یکپارچگی مردم را دو عامل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی ایران برشمرد و تاکید کرد: این کشور در ۳۶ سال گذشته سختی ها و بحران های متعددی را پشت سر گذاشته و ملت ایران از آزمون تحریم ها نیز  پیروز و سربلند بیرون خواهد آمد و نفت یک دلاری هم در اراده این ملت تأثیری نخواهد داشت.

ولی الله فرج اللهی با اشاره به دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی در بناب اظهار داشت: این شهرستان به تمام شاخص های توسعه دست یافته و در بحث دانشگاه ها و توسعه علمی نیز جز شهرستان های برتر کشور است و تمام این دستاوردها، ارمغان نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه با اشاره به رتبه هیجدهم بناب بین شهرستان های آذربایجان شرقی در طرح تکریم ارباب رجوع، آن را  برازنده این شهرستان ندانست و افزود: تکریم مردم و ارباب رجوع در ادارات جز اولویت اول شهرستان است و هر مسئولی که در این خصوص خطور و نسبت به رعایت نظم و انضباط اداری بی توجهی کند، کنار گذاشته خواهد شد و باید تلاش ما در جهت جلب رضایت و اعتماد و ایجاد امید میان مردم باشد.

فرماندار بناب در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مشکلات ۸۰ واحد ز ۳۰۰ واحد تولیدی این شهرستان، خواستار وحدت و همدلی مسوولان بناب بویژه نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه بناب برای حل مشکل این واحدها شد و تصریح کرد: همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر امسال ۱۳ پروژه عمرانی با اعتباری نزدیک به ۲۴۰ میلیارد ریال در بناب به بهره برداری می رسد.