تظاهرات فلسطینی‌ها در محکومیت محاصره غزه

ساکنان غزه در اعتراض به محاصره این منطقه از سوی رژیم صهیونیستی و برای شکست محاصره غزه تظاهرات کردند، در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی نیز به روی تظاهرکنندگان آتش گشود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، در این تظاهرات که در شرق خانیونس واقع در جنوب غره برگزار شد، ده‌ها فعال فلسطینی حاضر در تظاهرات هیات جنبش ملی را به شکست محاصره و از سرگیری بازسازی‌ها دعوت کردند.

تظاهرکنندگان به سوی نوار مرزی شرق خانیونس حرکت کردند و در مسیر خودروها را آتش زدند و با سر دادن شعارهایی خواهان لغو محاصره و تسریع در روند بازسازی غزه شدند.

روزنامه عبری اورشلیم پست به نقل از ارتش رژیم صهیونیستی نوشت: اسرائیل تحرکات معترضان و افراد را زیر نظر داشت تا به محدوده مرزی نزدیک حصار امنیتی وارد نشوند.

ارتش اسرائیل در جنوب غزه به حالت آماده باش کامل درآمد. تاکنون درگیری شدید یا حادثه‌ای ثبت نشده است.

منابع محلی اعلام کردند که سربازان رژیم صهیونیستی روی نوار مرزی غزه متمرکز بودند و به سوی تظاهرکنندگانی که به منطقه حائل و حصار امنیتی نزدیک می‌شدند تیراندازی می‌کردند اما تاکنون خبری از زخمی شدن تظاهرکنندگان نبوده است.

ارتش رژیم صهیونیستی که در برج‌های نظامی مشرف به نوار مرزی شرق خانیونس مستقر بود به سوی کشاورزان و زمین‌های کشاورزی آتش گشود و به سوی کشاورزان بمب‌های دودزا پرتاب کرد به طوری که این کشاورزان مجبور شدند زمین‌های خود را رها کنند.

روزنامه اورشلیم پست در ادامه نوشت: حماس هفته گذشته چندین موشک از داخل غزه به سمت دریای مدیترانه شلیک کرد.

این جنبش به عنوان بخشی از برنامه‌های تسلیحاتی خود به صورت منظم نمونه‌های مختلفی از خمپاره‌های خود را برای آزمایش به سوی دریا شلیک کرده که البته ارتش تمامی این آزمایش‌ها را از نزدیک رصد می‌کند.

انتهای پیام

کد N706010