آمریکا در حال بررسی مجدد ارائه تسلیحات به نیروهای دولتی اوکراین است

آمريكا,اوکراین

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد، دولت باراک اوباما در حال بررسی مجدد این موضوع است تا به نیروهای اوکراینی تسلیحات دفاعی و تجهیزات برای مقابله با جدایی طلبان روس‌گرا بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز،‌ یک مقام آمریکایی اعلام کرد، جان کری، وزیر خارجه آمریکا و ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا برای مذاکره در این رابطه آماده هستند و ژنرال فیلیپ بریدلاو، فرمانده ناتو در اروپا نیز از ارائه تسلیحات مرگبار به نیروهای اوکراینی حمایت می‌کند. یک مقام آمریکایی به نقل از سوزان رایس، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که وی نیز برای بررسی مجدد فراهم کردن کمک‌های تسلیحاتی به اوکراین آمادگی دارد.

وزیر خارجه آمریکا قرار است روز پنج شنبه به کی‌یف سفر کند تا با پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین و سایر مقام‌های اوکراینی دیدار کند.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا هفته گذشته از تشدید درگیری‌ها میان جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه و نیروهای دولتی در شرق اوکراین ابراز نگرانی کرده و گفته بود که ایالات متحده تمام گزینه‌ها به جز اقدام نظامی را برای منزوی کردن روسیه در نظر می‌گیرد. براساس گزارش نیویورک تایمز، هشت مقام ارشد دولتی آمریکا امروز (دوشنبه) با ارائه گزارشی مستقل از واشنگتن می‌خواهند تا سه میلیارد دلار تسلیحات دفاعی و تجهیزات برای اوکراین فراهم کند و از جمله تسلیحات درخواستی، موشک‌های ضد زره و پهپادهای شناسایی و جاسوسی است.

طبق گزارش‌ها، درگیری‌ها روز یکشنبه در نواحی شرقی اوکراین بار دیگر بالا گرفت و جدایی طلبان روس‌گرا با استفاده از حملات توپخانه‌ای تلاش کردند تا نیروهای دولتی را عقب برانند. ناتو و کی‌یف، روسیه را به ارسال هزاران نیرو برای حمایت از شبه نظامیان مسلح متهم می‌کنند؛ اتهامی که مسکو نمی‌پذیرد.

انتهای پیام

کد N705852