بعیدی نژاد خبر داد:

برگزاری اجلاس وزرای خارجه عدم تعهد نیمه دوم خرداد ماه در تهران

سیاسی

رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد اعلام کرد : اجلاس وزرای امور خارجه جنبش عدم تعهد در نیمه دوم خرداد ماه در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید بعیدی نژاد،  رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد گفت: اجلاس وزرای امور خارجه جنبش عدم تعهد در نیمه دوم خرداد ماه سال ۱۳۹۴در تهران برگزار می شود.

شانزدهمین دوره نشست سران جنبش غیرمتعهدها از ۵ تا ۱۰ شهریور ۱۳۹۱   در تهران برگزار شد و ریاست این جنبش به مدت سه سال به ایران واگذار شد.  

در پی گذشت سه سال از ریاست ایران بر جنبش در شهریور ماه سال ۱۳۹۴ با برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در ونزوئلا، ریاست جنبش نم به این کشور واگذار خواهد شد و ایران به مدت سه سال آینده در کنار دو کشور دیگر تروئیکای این جنبش خواهد بود.

بر اساس این گزارش ایران در آخرین اقدام خود در جنبش عدم تعهد با برگزاری اجلاس وزرای خارجه در تهران سندی را تهیه خواهد کرد که با تصویب در اجلاس وزرا به نشست سران در ونزوئلا منتقل می شود تا مورد تصویب سران کشورهای عضو قرار گیرد.  

جنبش غیرمتعهد ها در سال ۱۹۶۱ میلادی تأسیس شد و در حال حاضر ۱۲۰ کشور دنیا عضو این جنبش هستند.

در دولت یازدهم مسئولیت دبیرخانه جنبش عدم تعهد در تهران به وزارت امور خارجه واگذار شده است و در حال حاضر نیز حمید بعیدی نژاد، مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه ریاست دبیرخانه این جنبش را بر عهده دارد.