کاشفی: نوع گفتمان دولت یازدهم از یک منطق قوی برخوردار است

دولت

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آنچه که امروز در این دولت در راستای مورد توجه قرار گرفتن ادبیات و گفتمان مناسب با دنیا پیگیری می‌شود ادامه همان سیاست دولت اصلاحات است که به طور کلی از اخلاق دینی ما نشأت می‌گیرد.

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آنچه که امروز در این دولت در راستای مورد توجه قرار گرفتن ادبیات و گفتمان مناسب با دنیا پیگیری می‌شود ادامه همان سیاست دولت اصلاحات است که به طور کلی از اخلاق دینی ما نشأت می‌گیرد.

حسین کاشفی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا، با بیان این که نوع گفتمان دولت در حال حاضر از یک منطق قوی برخوردار است گفت: هم اکنون نوع ارتباط و دیالوگ ما با دنیا تغییر کرده و ایران‌هراسی به گفت‌وگو و تعامل تبدیل شده و به رسمیت شناختن طرفین مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: باید تمام فرهیختگان و تمام کسانی که معتقدند نسبت به ایران و فرهنگ و مردم ایران برخوردهای نادرست صورت می‌گیرد دست به دست هم دهند و در راستای تغییر نگاه دنیا به کشورمان حرکت کنند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطر نشان کرد:‌ در داخل کشور باید انسجام و همدلی به وجود بیاوریم و در جهت بهتر شدن و توسعه سیاسی در راستای ارائه نظراتی که برای اصلاح امور می‌تواند کارساز باشد در بستری سالم و به دور از برخورد خشن و توهین‌آمیز حرکت کنیم.

کاشفی گفت: در زمان دولت آقای خاتمی وقتی موضوع جنگ گفت‌وگوها مطرح بود ایشان گفت‌وگوی تمدن‌ها را مطرح کرد و آنچه که امروز در این دولت پیگیری می‌شود، ادامه همان سیاست است که به طور کلی از اخلاق دینی ما نشأت می‌گیرد. دینی که به ما مدارا و حسن خلق را گوشزد کرده است.

وی اضافه کرد: اگر دل در گرو پیشرفت کشور داریم باید از هرگونه سنگ‌اندازی و کار تخریبی که بخواهد از حرکت دولت جلوگیری کند بپرهیزیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه در راستای مقایسه گفتمان این دولت با دولت قبل اظهار کرد: از دل گفتمان دولت قبل ایران‌هراسی درآمد، در حالی که سخنان دولت باید از سوی مردم باشد. مگر ما دوست داریم دیگران ما را تهدید کنند. وقتی این موضوع را دوست نداریم بنابراین دیگران را هم نباید تهدید و تحقیر کنیم و همان طور که برای خود کرامت می‌خواهیم باید به دیگران هم احترام بگذاریم.

کاشفی با بیان این که واژه‌هایی که درآن زمان مطرح می شد در حد جایگاه ریاست جمهوری نبود گفت: برخورد‌ها هم اکنون متفاوت است و می‌شود حرف را منطقی و محترمانه زد، نه این که حرف‌هایی را مطرح کرد که منجر به صدور قطعنامه‌های مکرر شود.

انتهای پیام

کد N705819