دبیر دفتر تحکیم وحدت :

نکته کلیدی نامه مقام معظم رهبری شناخت بی‌واسطه اسلام است

تشكل دانشجويي,نامه رهبري به جوانان

یک فعال دانشجویی گفت: مهمترین نکته‌ای که می‌توان از نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی دریافت، شناخت اسلام بدون واسطه است.

علی بیانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: اتفاقات اخیر در فرانسه و جو ایجاد شده علیه اسلام و پیامبر اسلام (ص) از عواملی بود که ایجاب می‌کرد مسلمانان به اتهامات وارد شده علیه خودشان پاسخ دهند. مقام معظم رهبری به این نتیجه رسیدند که برای پاسخ دادن به این اتهامات باید برای اولین بار در تاریخ چنین ورودی داشته باشند و از طریق این نامه با جوانان غربی سخن بگویند.

وی ادامه داد:‌ ارسال نامه از سوی رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی موج مثبتی در داخل ایجاد کرد که امیدواریم در خارج از مرزها چنین باشد. مشخص‌ترین خواسته‌ ایشان این بود تا جوانان از طریق پژوهش و بی‌توجه به هیاهوهای رسانه‌ای به اسلام نگاه کنند. در این صورت است که خودشان آزادانه می‌توانند تصمیم بگیرند که اتهاماتی که به اسلام وارد می‌شود درست است یا خیر؟

بیانی در ادامه خاطرنشان کرد: ذات انسان، حق‌طلب است اگر با سوء رفتاری این ذات خاموش شود این نامه می‌تواند تلنگری برای یادآوری ذات حق‌طلب انسان شود. این نامه مقدمه خوبی است تا اسلام در میان جوانان غربی به عنوان دینی رحمانی دیده و شناخته شود.

این فعال دانشجویی در پایان تصریح کرد: این وظیفه ما جوانان، دستگاه‌های نظام جمهوری اسلامی و سفارتخانه‌های ایران در کشورهای دیگر است تا با فعالیت‌های مناسب این خط را پی بگیرند.

انتهای پیام

کد N705756