اشپیگل گزارش داد:

رسوایی «بطری گیت» همسر نتانیاهو در آستانه انتخابات کنیست

سیاسی

یک هفته نامه آلمانی از علاقه «سارا نتانیاهو» به جمع آوری بطری نوشیدنی ها، به عنوان مشکل جدید همسر وی در انتخابات پیش روی رژیم صهیونیستی یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اشپیگل، «ایملدا مارکوس» همسر رئیس جمهوری سابق فیلیپین «فردیناند مارکوس» کلکسیون کفش داشت، «جکی کندی» همسر رئیس جمهوری اسبق آمریکا عاشق جمع آوری جواهرات بود و اکنون «سارا نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به جمع آوری بطری مشهور شده است.

موضوع جمع آوری بطری توسط همسر نتانیاهو پیش از برگزاری انتخابات پارلمان رژیم صهیونیستی در حالی به سوژه رسانه ها و گروه های سیاسی این رژیم تبدیل شده که وجهه سیاسی وی را نیز تحت الشعاع قرار داده است. طبق گزارش ها سارا نتانیاهو با جمع آوری حدود 80 هزار بطری و تحویل آنها به سوپرمارکت ها هزاران شکل درآمد کسب کرده که در واقع این پول نه به شخص وی بلکه به دولت تعلق دارد.

در چنین شرایطی ستاد انتخاباتی نتانیاهو با معضل جدیدی مواجه شده که رسانه ها نام آن را به تاسی از رسوایی واترگیت، «رسوایی بطری» (Bottlegate) گذاشته اند. موضوع از این قرار است که سارا نتانیاهو از راه تحویل بطری های خالی به سوپرمارکت ها طی سال های 2009 تا 2013 میلای 4 هزار شکل (تقریبا هزار یورو) درآمد کسب کرده است.

این در حالی است که بطری های مذکور با هزینه های دولتی خریداری شده و پول دریافتی بابت تحویل دادن آن ها باید به خزانه واریز شود. برخی نیز مبلغ دریافتی توسط همسر نتانیاهو را بسیار بیشتر از این میزان می دانند. «منی ناتفالی» مسئول پیشین اقامتگاه نخست وزیر رژیم صهیونستی می گوید مبلغی که خانواده نتانیاهو طی 4 سال از محل فروش بطری های خالی به دست آورده باید 24 هزار شیکل باشد.

در شرایط کنونی که انتقادهای گروه های سیاسی اسرائیل از نخست وزیر بالا گرفته افشای سوء استفاده همسر وی از محل درآمدها موجب به راه افتادن یک کمپین انتخاباتی علیه سارا و بنیامین نتانیاهو شده است. با این حال افکار عمومی رژیم صهیونیستی برای روشن شدن موضوع باید منتظر انتشار گزارش «جوزف شپیرا» ممیز ارشد سازمان حسابرسی این رژیم در مورد هزینه های دفتر نخست وزیری باشد. این گزارش قرار است پس از انتخابات کنیست در هفدهم مارس (بیست و ششم اسفند) منتشر شود.