سازمان ملل:

هزار و 375 عراقی در خشونت های ماه ژانویه کشته شده اند

سیاسی

سازمان ملل اعلام کرد در نخستین ماه سال جاری میلادی هزار و 375 نفر در درگیری با تروریست های داعش و دیگر حوادث خشونت بار در عراق جان باخته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، گزارش سازمان ملل حاکی است در ماه ژانویه 2015 دست کم هزار و 375 نفر در درگیری ها و خشونت های مناطق مختلف عراق کشته شده اند که 790 نفر از آنها را غیرنظامیان تشکیل می دهند.

بر اساس گزارش ماموریت سازمان ملل در عراق (UNAMI) دو هزار و 240 نفر نیز در این خشونت ها که شامل انفجارهای تروریستی، درگیری با تروریست های داعش و دیگر حوادث خشونت بار بوده مجروح شده اند. از بین مجروح شدگان نیز هزار و 469 نفر غیرنظامی بوده اند.

این میزان نسبت به قربانیان ماه دسامبر 2014 رشد چشمگیری را نشان می دهد. طبق آمارهای مربوط به آخرین ماه سال گذشته میلادی 680 نفر در خشونت های عراق کشته و هزار و 360 نفر مجروح شده بودند.

طبق این گزارش بیشترین قربانی ها در حوادث تروریستی با هزار و 14 کشته و مجروح مربوط به بغداد پایتخت عراق است. این در حالی است که گروه های حقوق بشری آمارهای متفاوت تری نسبت به آمار سازمان ملل از قربانیان ماه گذشته عراق منتشر کرده اند.