رئیس پارلمان اروپا به نخست‌وزیر جدید یونان هشدار داد

رئیس پارلمان اروپا با توصیه به نخست‌وزیر جدید یونان برای خاتمه دادن به انتقادهایش از صدراعظم آلمان و دولت وی تاکید کرد: لفاظی‌های ضدآلمان کوتاه‌بینانه هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا در مصاحبه‌ای با روزنامه ولت آم‌ زونتاگ آلمان گفت که در جریان گفت‌وگویی با الکسیس سیپراس، نخست وزیر جدید یونان که با سیاست‌های ریاضتی اتحادیه اروپا نیز مخالف است به وی هشدار داده که دست از انتقاد دولت برلین و آنگلا مرکل،‌ صدراعظم آلمان بردارد.

وی ادامه داد: من به سیپراس تاکید کردم تا از این لفاظی‌ها دست بردارد. چون او می‌خواهد درباره وام بسیار زیادی که کشورش دریافت کرده مذاکره مجددی داشته باشد. نخست وزیر جدید یونان باید بداند که در نهایت دولت آلمان است که باید به یونان کمک کند.

ولت آلمان تاکید کرده که انتظار دارد آتن به تعهداتش برای پرداخت وام و اصلاحات اقتصادی که بخشی از بسته وام اتحادیه اروپا است، پایبند بماند.

رئیس پارلمان اروپا همچنین ادامه داد: این آلمان‌ و کل اتحادیه اروپاست که چشم به تحولات آتن دوخته است اما اظهارنظرهای نخست وزیر جدید یونان کوته‌بینانه هستند و باعث می‌شود تا ما نتوانیم به سمت جلو حرکت کنیم.

انتهای پیام

کد N705446