واکنش رسایی به حکم انفصال از خدمت خود:

جایگاه هیات رسیدگی به تخلفات اداری دولت غیرقانونی است

مجلس

آقای اشرفی‌اصفهانی اظهارات دوپهلو می‌کنند و این کار بسیار معنادار است٬ بنابراین باید به ایشان گفته شود جایگاه شما غیرقانونی است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس با انتقاد از اشرفی اصفهانی گفت: آقای اشرفی اصفهانی اظهارات دوپهلو می‌کنند و این کار بسیار معناداری است بنابراین باید به ایشان گفته شود جایگاه شما غیرقانونی است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، حمید رسایی در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که آیا از موضوع اعلام حکم انفصال از خدمت برخی از نمایندگان همچون خودتان توسط عضو هیئت رسیدگی به تخلفات اداری در ریاست جمهوری خبر دارید٬ گفت: این موضوع را چه کسی مطرح کرده است؟ چنین حکمی به ما اعلام نشده است. حکم اعضای این هیأت برای کار در دوره سه‌ساله زده می‌شود؛ از این‌رو اگر بخواهند اعضای جدیدی در این هیأت مشغول به کار شوند باید اعضای قبلی استعفاء کنند تا اعضای جدید تعیین شود.

وی افزود: آقای اشرفی اصفهانی با طرح اظهارات دوپهلو کار معناداری انجام می‌دهند. بهتر است از ایشان پرسیده شود که شما چرا در جایگاه غیرقانونی حضور یافتید؟

رسایی همچنین تصریح کرد: رویه طی شده روند غلطی است و تمامی احکامی که آنها صادر کرده‌اند، غیرقانونی است؛ چون جایگاهشان جایگاهی برمبنای قانون نیست. رویه آنها به این صورت است که این موضوع در هیئت عالی تخلفات اداری مورد بررسی قرار گرفته و از طرف دیگر به کمیسیون اصل ۹۰ نیز شکایت شده است؛ زیرا این هیئت جایگاه قانونی ندارد و در واقع هیئت عالی تخلفات باید برای آنها حکم بزند نه اینکه آقای نهاوندیان این کار را انجام دهد.

عضو کمیسیون اصل نود همچنین تاکید کرد: آقای اشرفی اصفهانی اظهارات دوپهلو می‌کنند و این کار بسیار معناداری است بنابراین باید به ایشان گفته شود جایگاه شما غیرقانونی است.

کد N705437