تاکید وزیران خارجه اتریش و عراق بر حمایت از نیروهای عراقی در مقابل تروریسم

وزیر خارجه اتریش در سفر خود به عراق با همتای عراقی خود در بغداد دیدار و اعلام کرد که اتحادیه اروپا پلیس عراق را برای مقابله با تروریسم آموزش خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، سباستین کورتز، وزیر خارجه اتریش در سفر خود به عراق با ابراهیم جعفری، وزیر خارجه این کشور دیدار و تاکید کرد: کشورهای عضو اتحادیه اروپا پلیس عراق را آموزش خواهند داد و ما نیز در این عملیات شرکت خواهیم کرد.

کورتز همچنین با بیان اینکه اتریش خواهان تقویت همکاری‌ها با عراق در تمامی زمینه‌هاست تصریح کرد: ما پروازهای خود به فرودگاه‌های عراق را در چارچوب همکاری مشترک میان دو کشور افزایش خواهیم داد.

وزیر خارجه اتریش گفت: سفر من به عراق تنها بیان همبستگی اتریش با عراقی‌ها نیست بلکه تاکیدی بر درک جامعه جهانی از خطر ترویسم است. وی اعلام کرد که به زودی 100 مربی نظامی اتریشی برای آموزش نیروهای عراقی وارد این کشور می‌شوند.

جعفری نیز ضمن تاکید بر لزوم تقویت همکاری میان اتریش و عراق در زمینه مقابله با تروریسم گفت: عراق مرحله جدیدی از هماهنگی میان نهادهای مختلف کشور را پشت سر می‌گذارد و این مساله روند ارتباط میان دولت، پارلمان و شورای استانداری‌ها و همچنین تدوین قوانین را تسهیل می‌بخشد.

جعفری همچنین از همتای اتریشی خود خواست تا سفارت کشور خود را در بغداد بازگشایی کند.

انتهای پیام

کد N705430