خشم صهیونیستها از فشارهای بین المللی برای حل بحران خاورمیانه

سیاسی

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی از خشم تل آویو از فشارهای بین المللی برای حل اختلافات تل آویو با فلسطینی ها پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل مدعی شد این رژیم به جهان اجازه نخواهد داد در حل مسئله فلسطین مداخله کند. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت به نقل از این مقام اسرائیلی نوشت: به جامعه جهانی اجازه مداخله در حل اختلافات بین اسرائیل و فلسطینی ها را نمی دهیم.

رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی که در یک مرکز پژوهشی هرتزلیا سخن می گفت برهه زمانی کنونی را به خاطر در پیش بودن انتخابات پارلمانی بسیار حساس ارزیابی کرد و مدعی شد دولتمردان آینده تل آویو می توانند بدون مداخله خارجی، راه حلی برای این اختلافات پیدا کنند.

این در حالی است که پافشاری صهیونیست ها بر شهرک سازی و ادامه سیاست های اشغالگرانه این رژیم در اراضی اشغالی موجب توقف چند باره مذاکرات سازش خاورمیانه شده و روند حل اختلافات را با بن بست مواجه کرده است.

گانتز جبهه شکل گرفته مقابل رژیم صهیونیستی را متشکل از سه گروه دانست: گروه نخست جریان های افراطی و تروریستی مانند داعش و القاعده، گروه دوم کشورهای سازشگر مانند عربستان و مصر و گروه سوم کشورهای محور مقاومت مانند ایران، لبنان و سوریه.

وی همچنین از ناآرامی مرزهای شمالی اراضی اشغالی ابراز نگرانی و تاکید کرد تل آویو بدون توجه به تهدیدهای موجود در این مرزها نمی تواند به راه حل نهایی با گروه های فلسطینی بیاندیشد.